Venäjän hallinto ajaa itseään pkaivoon....

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009997442.html?utm_source=email&utm_medium=toimitus&utm_campaign=hs_uk_isukraina

Mutta ei se taida kiinnostaa ketään.. tuskin edes venäläisiäkään..

Venäläisetkin pääsevät eroon psakista.
9136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pätkäputlerpsykopat tekkee mitlystää . Elikkä pelkkää kettään paittii pelkäs yliluonnolist mariinia .
PS. Eihän Venäjään demokratiaa mikään haittaa. Nytehänhän sitä koostaan Suomeenkin et kaikista tullee orjii . Kylmielariodootukset ja laakot lopuukuseinään.

Äänestä
  • Venäjän ja mongolien sekajätteen tulosta vuosisatojen ajan kuluessa sekaantunutta sekajätettä on nyky venäjän lättissä asuvat....ja senhän huomaa niistä et nehän ei ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Venäjän ja mongolien sekajätteen tulosta vuosisatojen ajan kuluessa sekaantunutta sekajätettä on nyky venäjän lättissä asuvat....ja senhän huomaa niistä et nehän ei ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan

    Samaa väkeä siis kuin Ukrainassa. Ja siitä ollaan leipomassa EU-maata.

    Äänestä

Täytyypä ihmetellä , maailman parhaat luonnonvarat , isoin maa, suomesta japaniin mantuja . Kusee omaan nilkkaan pahasti . Hän tuo Saharovan neito mikä lie täytyy olla täysin sekaisin kuin ylipäällikköittensäkin . Hakevat painia kuin 5 vanhat pahaiset mukulat hiekka tai lumikasan valloitus leikissäkin . Maailmansota 3 alkaisi jos sanoittais kova sana että jos tuo paska ei lopu tulee 3000 lennokkia katsomaan kuinka Kremli sulaa ja sen jälkeen 2000 lisää et varmasti osui !

Äänestä
  • On teillä teineillä jutut.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    On teillä teineillä jutut.

    no entä teillä pluusereilla....

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    On teillä teineillä jutut.

    Meneppäs kerään polkupyöriä niin opit kuin pakkasessa pärjää t, 64v teini"""

    Äänestä

Aloittaja tarkoitti kait Suomea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009997442.html?utm_source=email&utm_medium=toimitus&utm_campaign=hs_uk_isukraina

Mutta ei se taida kiinnostaa ketään.. tuskin edes venäläisiäkään..

Venäläisetkin pääsevät eroon psakista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu