Tältä näyttää ihmiskoe

Tarjosiko piikittäjä tuolle lomaketta, ”Suostumus osallistumiesesta ihmiskokeeseen”?

https://www.is.fi/terveys/art-2000009995799.html

Ja sitten se sai ”koronan”.
7153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olisiko jo kaikkien tahojen aika rehellisesti myöntää, etteivät ne koronapiikit oikeasti estäneet sairastumista, taudin leviämistä, long covidia eikä kaikissa tapauksissa edes kuolemaa. Rokotteet eivät toimineet ihan kuten ensin luvattiin. Osa ihmisistä vaan taitavasti manipuloitiin uskomaan niihin ja kun he rokotustensa jälkeen sairastuivatkin koronaan, niin he kiittelivät rokotusta ja sanoivat, että rokotteen ansiosta he sairastivat koronan lievänä. Siinä kohtaan he jättivät täysin huomioimatta sen, että se naapurin Pekka tai Liisa oli myös sairastanut koronan lievänä, vaikka ei ollut ottanut yhtään rokotusta. Tai se yläkerran vanha pappa kuoli koronaan, vaikka oli ottanut kuuliaisesti kaikki koronapiikit. Näille manipuloiduille se naapurin Pekka ja Liisa ja yläkerran pappa ovat aina niitä omituisia poikkeustapauksia, vaikka todellisuudessa näitä Pekkoja ja Liisoja ja yläkerran pappoja on melkoinen määrä. Mutta kun on tarpeeksi manipuloitu, niin ei kykene näkemään ja myöntämään tätä ja menee sitten epätoivoisesti tuntikausiksi jonottamaan, että saisi kullanarvoisen koronapiikkinsä ja samalla paheksuu, että kuinka tuo naapurin Pekka on niin vastuuton ettei ole täällä jonottamassa omaansa.

Äänestä

kokeellisen geeniterapian haitat laitetaan siis long covidin piikkiin...

Äänestä

Tämäkin nainen tulee kuolemaan jo nuorena, mikä on rokotteen tarkoituskin. Ihmispopulaatiota vähennetään koronapiikin avulla miljardeilla muutaman vuosikymmenen sisällä, jotta maailma pelastuu. Tiesin tämän ja pidin huolen, ettei meidän perheessä kukaan ota tuota piikkiä. Kaikki ollaan oltu terveitä niin kuin ennen "plandemiaakin"

...Totta kai.

Äänestä
  • Facebookissa oikein kilvan kehutaan kuvien kera, miten otin jo 4;nen piikin. Ei hyvää päivää sinne.

    Äänestä

Koska rokote itsessään sisältää korona virusta, siksi. Lisäksi se tuhoaa terveyden ja vie immuniteetti suojan.

Äänestä

Luonnon valintaa, tyhmät, hyväuskoiset, varomattomat, uhkarohkeat ja hullut poistuvat luonnon ikuiseen kiertokulkuun.

Maailmassa on vaan yksinkertaisesti liikaa ihmisiä, Koronalobbarien bioase tulee seuraavien kymmenten vuosien aikana vähentämään maailman ihmispopulaation määrää miljardeilla.

Äänestä
  • Mutta miksi aloittivat länsimaista eikä esim. Afrikasta, jossa on sitä väestöä huomattavasti enemmän?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tarjosiko piikittäjä tuolle lomaketta, ”Suostumus osallistumiesesta ihmiskokeeseen”?

https://www.is.fi/terveys/art-2000009995799.html

Ja sitten se sai ”koronan”.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu