Emmehän me ole sodassa keskenämme, mutta silti Venäjä ilkeilee. Miksiköhän? 🤔
Eikö Venäjää edes hävetä?
Anonyymi-ap
14198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kaikkein eniten minua hävettää tämä suomen rajavalvonnan munattomuus. Minä voisin samalla periaatteella sulkea vaikka kaikki maailman rajat.
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#181153329
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Koko helvetin raja vaan kiinni!
Oletteko joskus nähneet venäläisen, joka häpeää käytöstään? 😂
Psykopaatil nytulee kaikkei päähhäpistoi . Elikkä enää tarte peelätä yliluonnolist a supernoitthaa Marinia.
Röyhkeitä ovat. Voittavat röyhkeydessä jopa saksalaisetkin.
Hehhee . Köyhä sipiläkii on sopeutumisrahalla vaik saa miljoonan pääomatuloja . Paljonkohan saa asumistukkee ??
Miten se nyt ilkeilee? Jättää tekemättä suomalaisten rajavartijoiden työt vai? Onko tässä ilkeilyä nyt sitten se ettei rajavartijoita voikaan siirtää työttömyyskortistoon?
Suomi on tappanut venäläisiä Ukrainassa vuodesta 2014 lähtien ja on tappanut Venäjän sotilaita koko Ukrainan sodan laajentumisen ajan. Suomi itse aloitti sodan Venäjää vastaan, joten toivoa sopii, että sieltä vastataan riittävällä teholla.
Venäjähän sinne Ukrainaan hyökkäsi. 🤔
Suomi ei ole Ukrainassa, vain Venäjä sinne hyökkäsi murhaamaan ukrainalaisia.
Puttee eisaa tuomita puttel on tästä päivästä lähtien juutalainen .
Kertokaapa Venäjältä yksikin hyvä asia tai teko. Aivan, niitä ei ole!
Suomalaiset on kyllä harvinaisen hölmöjä. Vajaa kaks vuotta on solvattu ja vittuiltu venäjälle, ja pyritty kaikin mahdollisin tavoin vahingoittamaan sitä. Ja sitten on aina hirveä ruikutus päällä, kun venäjä jollain tavalla vastaa tähän toimintaan. Kuten lopettamalla hyväntahtoisen toimintansa turvapaikanhakijoiden pääsyn estämisessä rajalle.