Arviot palstalla kirjoittavien määrästä

Anonyymi-ap

Kuinka moni ihminen kirjoittaa tälle palstalle?

Arvioni mukaan aktiivisia kirjoittajia on noin kymmenen ja kaikenkaikkiaan ehkä 30-40 eri henkilöä. Voi olla, että näistä trollit pudottavat monilla viesteillään ja nikeillään määrää alaspäin, mutta en voi sitä tietää, kun en tunne trolleja.

5

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Arviolta 25 lahkolaista ja 3 luterilaista.

      • Anonyymi

        Ei tällä palstalla ole kuin pari uskovaista kirjoittajaa. Muut ovat ateisteja.


    • Anonyymi

      Aktiivisia 6 ja satunnaisia 10.

      Palsta on yllättäen henkevimmästä päästä uskonto foorumeista. Sääli että ei kasveta totuudessa myöntämään että saduista ei uskonnossa ole kyse ja että uskovat eivät kuulu mielisairaalaan.

      Spinoza jo muistaakseni puhui on

      1 Rationaalinen Totuus
      2 Uskon Totuus

      Ne kilvoittelee ja rationaalinen Totuus johtaa 2-1, mutta ei kykene Jumalan tuntemusta avaamaan. Muuten se on parempi.

      Jostain syystä Jumala tahtoo pitää meteliä itsestään. Niin että hänet opittaisiin tuntemaan.

      Kunpa vain tapahtuisi edistystä ja silmien avautumista totuudessa. Niin silloin palsta olisi koko uskonto foorumin parhaita.

      • Anonyymi

        Jos Jumala kerran "tahtoo pitää meteliä itsestään", niin miksi hän on aivan hiljaa eikä anna mitään merkkejä olemassaolostaan?


    • Olen kaivannut tänne erityisesti Jumalaa kommentoimaan, mutta hänellä ei tunnu olevan mitään sanottavaa yhtään mihinkään. Kumma juttu. Luulisi hänen keksivän sanottavaa kuin tyhjästä vaan, koska hänen väitetään loihtineen koko maailmankaikkeuden taikatempulla tyhjästä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      334
      11125
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      347
      7701
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      2253
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      86
      2097
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      137
      1922
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1571
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1241
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      52
      1034
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      878
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      772
    Aihe