Raja on tehty sitä varten, että se on auki

Sitä varten siellä on tullimiehet ja vartijat ja huumekoirat. Eihän siellä tarvittais ketään, jos raja olis vaan kiinni.

Mihin niit rajoja tarvitaan, jos ei ketään niitä käytä. Ihan sama ketä sinne tulee, vaikka sit polkupyörillä.
12199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tyhmäkö oot?

Äänestä
  • Eikun se on persu. Tai no... Synonyymejähän nuo ovat. Tyhmä ja persu.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Eikun se on persu. Tai no... Synonyymejähän nuo ovat. Tyhmä ja persu.

    Ehkä niitä rajavartijoita tarvitaan juuri siksi että terroristit ei tule idästä,sieltä ei tule muuta kuin vakoojia ja tappajia.

    Äänestä

Suljettu raja-asema ei tuota mitään. Siitä ei ole mitään hyötyä. Sen rakentaminen on mennyt hukkaan.

Äänestä
  • Ja henkilökunta pelaa vaan korttia ja palkka juoksee.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ja henkilökunta pelaa vaan korttia ja palkka juoksee.

    Henkilökunta pitää patistaa punttisalille pleikkarit on takavarikoitava

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Henkilökunta pitää patistaa punttisalille pleikkarit on takavarikoitava

    Se on sisäministeriön vastuulla. Sisäministeriöitä johtaa Mari Rantanen, PS.

    Äänestä

  • Onpa pösilöä porukkaa, rajako pitäisi tuottaa? Se valitettavasti tuottaa terroristiryssiä ja mamuja.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Onpa pösilöä porukkaa, rajako pitäisi tuottaa? Se valitettavasti tuottaa terroristiryssiä ja mamuja.

    Mitä terroristiryssiä? Montako terroristi-iskua ne on tehneet?

    Sinäkö maksat hävinneet tullitulot?

    Äänestä

Valtio ottaa lisää velkaa että saa elätettyä lorvivat rajavartijat?

Äänestä

Kyllä paskahuussin ovi pitää olla kiinni😁 😆 😅 😂 🤣

Äänestä

Suomen ja ryssän rajaa ei tarvittaisi lainkaan,mielellään tehtäisiin 10 metriä korke valurauta-aita koko matkalta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sitä varten siellä on tullimiehet ja vartijat ja huumekoirat. Eihän siellä tarvittais ketään, jos raja olis vaan kiinni.

Mihin niit rajoja tarvitaan, jos ei ketään niitä käytä. Ihan sama ketä sinne tulee, vaikka sit polkupyörillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu