Urpilaisen motto "Setaa ei jätetä". Uusi Halonen tyrkylle.
Lapualainen presidentti?
Anonyymi-ap
48707
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
lapualainen ?
ei oo Lapualainen !!!!!
On. https://fi.wikipedia.org/wiki/Jutta_Urpilainen
EI OLE ! on ehkä merkattu syntyneeksi Lapualla,,onko fyysinen syntymäpaikka Lapua,tuskin ! ja se että on syntynyt Lapualla ei tee henkilöstä Lapualaista.Lapualaisia ovat Lapualla syntyneet ja siellä edelleen asuvat ihmiset ,,,ei muut ! esim,henkilö joka on syntynyt Lapualla ja muuttanut muualle ei oel Lapualainen vaan jokun muun paikkakunna asukas
Meinasin oksentaa kun kehui itseään televisiossa ja halveerasi koko mies-sukupuolta.
Ei mitään mahiksia onneksi......
Yrittää rattastaa SDP:n aallonharjalla mutta verkkosukat ei pelitä näin talvella, ei myöskään Marinin läpinäkyvä paita.
Notti nauttii kun kaunis Jutta palaa kehiin
Paljasta pintaa ja voitto vaaleissa on varma.
Jäätteenmäellä olisi vanhaa kokemusta. 😂
Joo, vähän rintavakoa näkyviin ja verkkosukkahousut jalkaan, niin miesäänestäjät ovat kaikki Jutan takana. Tämä stragedia toimii.
Tää sopisi Halla-aholle, äänestäisin heti ja unelmoisin itseni uneen.
ei ole Lapualainen!
Alajärven Ankkurit, sieltä lähtöisin.
Jos on Lapualla käyty synnyttämässä ei tarkoita että ois lapualainen. Nykyajan penskat ois kaikki seinäjokisia tuon mukaan 😁
assjoki pysyköön rajan takana!
Seinäjoella syntyneet pysykööt siellä! 😅
Ei ole varteenotettavaa naisehdokasta, kuin Jutta Urpilainen ja Li Anderson. Sari Essayah on liian natsi.
Äänestäjistä puolet on naisia ja jos he päättävät, Jutta tai Li on uusi presidentti.
Alan itsekin kallistua Li`n kannalle, Jutta on vähän köppäänen ja äijät ovat kaikki köppääsiä.
Anderson on liian KGB, Urpilainen liian Stasi.
Ja äänestäjät idiootteja?
Halonen ajoi kiintiöitä yritysten hallituksiin, eli molempia sukupuolia yhtä monta, yrityksiin valitaan hallituksiin osaamisen perusteella ei sukupuolen mukaan, "toinen hedelmöittää ja toinen synnyttää". Sama koskee presidenttiyttä siihenkin valitaan kansan mielestä paras.
Vaalimatematiikka menee siten, että naisille on vain kaksi varteenotettavaa ehdokasta, Jutta ja Li. Miehille ehdokkaista löytyy Pekka, Aleksader, Olli, Mika ja osalle Jussi.
Keskustan idiootti johto Ollin johdolla pelasivat ehkä ainoan valttikortin, Paavon ulos.
Miesten joukkueessa on aivan liikaa ja typeriä äänien jakajia, kun taas Li on osaava ja asiallinen toimija, ilman verkkosukkia ja jauhojengiä.
Pojat, me ollaan hävitty tää peli.
ei mene ollenkaan noin,,urpilainen syö haaviston ja andersonin ääniä,,,stubbi ilmeisesti tasavahva olli rehnin kanssa..semmosta matematiikkaa
Paavo joutuu laulaa luikauttamaan "oli elämän kannattajakortit mulla kerran kourassain, oli avoinna kaikki portit ne mä suljin takanain".
Toisella kierroksella Stubb ja Li.
Näistä kahdesta ehdottomasti Li.
Toiselle kierrokselle menevät Haavisto ja soma Li.
höpö höpö
Sen nyt kaikki jo tietää, että Alexander Stubb on Suomen tasavallan seuraava presidentti.
Nyt ei ole kyse pellekoulusta.
Duutsonit voivat hakea tikkataulukseen, mutta presidentiksi ei kaverista vaan ole...VMP...
Wikipediasta löytyy: Alexander Stubbin isän suku lähtöisin Pohjanmaan Ähtävältä.
Suomihan ei tarvitse presidenttiä, vaan pesänselvittäjän. Sauli on sellainen taikuri, että hatiusta ei koskaan tule muuta kuin silkaa ....... harmia.
Mikä siinä Saulissa sinua riipoo? Mannerheimin ja Rytin kanssa parhaat presidentit jotka ovat pelastaneet Suomen ryssältä.
Suomella on aina oltava sellainen presidentti joka pistää tsaarille luun kurkkuun.
Miltä ihmeen ryssältä?
Russia, Russland, kotoisesti Ryssä eli Venäjä. Pahan valtakunta, kuten maailman mahtavin mies Reagan sitä kuvaili.
Ei akkoja enää presidentiksi näin vaikeina aikoina.
verkkosukka Jutasta tulisi huono presidentti Suomelle, ei tule valittua.
Suomalaiset ottavat vielä presidentin valinnan ihan vakavasti onneksi.
Miksei Halonen asetu uudelleen ehdolle? Asettuihan ystävänsä Putinkin välikauden jälkeen. Säärtä ja verkkosukkaa löytyy Tarjaltakin.
Tarja harrasti aikanaan myöskin napatanssia, vieläköhän?
Suomessa on ollut kerran aikaisemmin naispressa. Hän oli häpeäksi maallemme monin eri tavoin ja hänen tekemiään virheitä me suomalaiset kansana joudumme perkaamaan yhä. Eiköhän tuosta jotain olla sentään opittu, eli ei koskaan naista enää presidentiksi. Stubb on seuraava maamme presidentti.
Halonen yksi parhaita pressidenttejämme.
Jättäessään tasavalla presidentin tehtävät seuraajalleen, maa oli huomattavasti paremmassa jamassa kuin seuraajansa jälkeen.
Halosta Venäjä vei kuin litran mittaa, Tavja oikoi Putinin krakaa ja otti Dimitrin lahjakissan vastaan. Rontti oli kyllä osuva nimi kissallekin saati Pikku-Metukalle. Siinä Tavjan saavutukset.
Vaalien voittajan toki tiedämmekin, Alex se on. Kiinnostaa nyt ainoastaan se kuka on hänellä vastassa toisella kierroksella jos toinen kierros yleensä edes tarvitaan. Homo-Pekka se ei ainakaan ole ja nämä naisehdokkaat voimme tietenkin jättää vähemmälle huomiolle.
eikös se Olli Rehn kumminkin voita
Heh, heh... Eipä tällä porukalla asiallista keskustelua saa aikaan... Stubb ja Olli... 😁
Totta kai demarit eka kierroksella äänestää omaa ehdokastaan, vaikka miehet varmasti pitkin hampain. Jutta ei miellytä kaikkia sielläkään.
Demareiden leiristä osa äänistä menee Pekalle.
Ja vaalien voitto menee tuttuun tapaan nukkuvien puolueelle.