Sanoi ettei ketään jätetä tai jotain sen tyylistä.
Nykyinen Saulikin on uhannut laittaa jopa kirjastot maksullisiksi.
Nykyinen Saulikin on uhannut laittaa jopa kirjastot maksullisiksi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Voisi olla, mutta kun presidentti ei oikeastaan päätä köyhien asioista, vaan lähinnä päättää ulko- ja turvallisuuspolitiikasta, ei presidentin henkilöllä ole juurikaan väliä köyhien kannalta. Ehkä hän voi viivyttää jonkin lain hyväksymistä kolme kuukautta, mutta ei kykene estämään sitä. https://www.presidentti.fi/presidentin-toimi/tehtavat/
Pitkäaikatyötön
Jutta heittäisi köyhille pöydältään luunpalasia
EI NIAS PRESIDENTTIÄ MISSÄÄN NIMESSÄ. nainen ei sovi prseidentiksi, ei pääministeriksi, ei poliisiksi, ei palomiheksi eikä papiksi!
Mies sen olla pitää. Lapseni kastoi miespappi, en antanut naisille tilaa, vihkipappi oli mies,, noh politiikkaa en seuraa et sama kuka tollo siellä majailee.
Pitää olla miesten ja naisten työt.
Eikä rekkakuskiksi😂
Homostelukin on miesten hommaa.
Eihän presidentillä tee mitään. Hänhän elää yhteiskunnan piikkiin eikä tee mitään muuta kun matkustaa. Pelkkä luuseri muiden mukana.
Ei ole köyhien pressa eikä rikkaiden, ei pressa mitään sanoa saa kotimaan politiikasta. Voivottelee ja kuvittelee sen auttavan.
Rahanreikä suomalaisille.
Tehdään sitten Jutasta Suomen ensimmäinen kuningatar, die Finnische Königin Judith.
Pää höttöpilvissä ja jalat irti maasta!
Kuninkaan ylläpito on vielä kalliimpaa kuin presidentin.
Onhan ne nähty mikä on demarien tyhjät vaalilupaukset ja mikä on karvas totuus.
Tyhmä duunari menee taas halpaan kun juoksutetaan kuin pässiä narussa.
Euron bensa, ei leikata köyhiltä, ei lasketa turvapaikanhakijoita Suomeen. Mitä niitä perseiden vaalilupauksia taas olikaan.
Vweo aste ei nouse, opiskelijoilta ei leikäta, vanhusten palveluita ei supisteta, työttömillt ei leikata, sairaanhoito paranee... kaikki on valetta, ja paljon muuta.
Orpopetteri näyttää miten rahaa otetaan itselleen.
Niinhän se Jutta sanoi, mutta ei maininnut minkä maan kansalaisia tarkoitti!!!
Niin me peräsuolet sanottiin suoraan että suomalaisilta leikataan ensin ja niinhän me tehtiin ja kun alkuun on päästy niin antaa mennä vaan.
Populistinen empatia ei auta aineellisesti ketään!
Ei kai mutta ei silti ihan silmitöntä raivoa uhoten pitäisi hyökätä ihmisten kimppuun.
Niin olisi jos se köyhä asuu muualla kuin Suomessa .
kreikkatuki jutta on yhtä osaamaton, kuin on rkp folktinget ehdokas tubi....
Nämä molemmat edustaa jotain muuta, kuin suomalaisen etua.....