Venäläiset eivät tiedosta

miksi eivät pääse rajan yli. Hei tähän pidetään tietämättöminä. Jos haluaa katsomaan vanhempiaan niin ottaa yhteyttä natsi putiniin
280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joo ulos joka venäläinen...venäläinen täältä. Menkööt takas Puten paratiisiin. Hyvä uutinen..2 venäläistä sai potkut Porissa.. ja työluvan uusiminen loppui..himaan joutuvat lähtemään nyt ensi viikolla. Tilalle 2 Suomalaista

Äänestä

Rajan Suomen puolelle pääseminen myydään russakoille Kremlin toimesta lännen katalana juonena venäjää kohtaan.
Toisaalta hämmästyttää mikä venkuloita Suomeen houkuttelee kun Kremlin virallisten valehtelijoiden mukaan maamme on täynnä natseja.
Täysin Putlerin aiheuttama tilanne on ikävä Suomessa asuville venäläisille, joilla on lähiomaisia rajan tuntumassa. Tuohan on puhdasta skeidaa, etteivät venkulat tiedostaisi maansa käyvän kriminaalista sotaa Ukrainassa ja pakotteiden sekä liikkumisvapauden rajoitteiden johtuvan vain ja ainoastaan Putinin toimesta. Niin pöhköjä venkulatkaan eivät ole etteivätkö tietäisi pakotteiden aiheuttajaa. Putinin arvosteleminen kun tietää vuosien työleiritystä, niin se tekee rivi-venkulasta tietämättömän.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

miksi eivät pääse rajan yli. Hei tähän pidetään tietämättöminä. Jos haluaa katsomaan vanhempiaan niin ottaa yhteyttä natsi putiniin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu