Israelin armeijan tiedottaja ...

... on viimeaikoina useastikin esiintynyt kivikasvoisena, hymyttömänä, ylväänä, päättäväisenä ja mahtailevana, siis poikkeavan vastenmielisenä. Mutta armeija uskoo, että juuri nämä ominaisuudet tehoavat niin sodan vastapuoleen kuin maailmaankin.

Lienee selvä, keneltä tämä erehdys on peritty, tietysti aikaisemmilta sortajilta, kun entiset sorretut ovat muuttuneet sortajiksi. Tiedämme kaikki, miten edellisen mahtailevan sortajan kävi. 🌹👀

4

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saksalaiset joutuivat sorretun asemaan, kun he hävisivät 1. maailmansodan. Heille asetettiin määräykset sellaisista sotakorvauksista, joita oli täysin mahdotonta maksaa. Samalla kun saksalaiset varustautuivat uuteen sotaan, voimistui myös YLI-IHMISOPPI, jonka mukaan saksalaiset olivat yli-ihmisiä ja kaikkein alimpia ali-ihmisiä olivat juutalaiset ja mustalaiset. Yli-ihmiset kaasuttivat heitä.

      Sen ajan sorrettujen jälkeläisistä - mutta vain osasta - syntyi uusi yli-ihmisten luokka, joiden mukaan kaikkein alimpia ali-ihmisiä olivat palestiinalaiset. Sorretuista oli tullut sortajia. Ideologian ja käytänteet he olivat kopioineet edellisiltä sortajilta. 🌹👀

    • Anonyymi

      No saattaa se vetää naaman vakavaksi kun tajuaa millä paskareissulla tuleekaan oltua mukana ja se että maailmakin sen alkaa nähdä.

      • Kun Napoleonin armeija oli täysin lyöty Venäjällä, kerrotaan hänen todenneen: "Paskareissu, mutta tulipahan tehtyä." 🌹👀


    • Anonyymi

      Onhan tuo vaikea virka . Yrittää keksiä ja nyhjätä tyhjästä pitäviä todisteita sille miksi tapetaan tuhansittain naisia ja lapsia.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      114
      5356
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      276
      2196
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1756
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1210
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1197
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1120
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1119
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      153
      1116
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      112
      1079
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      82
      1022
    Aihe