Onko Sanomien uusi johtaja, hollantilainen natsi ?

Anonyymi-ap

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18122810/uusimmat-alypuhelimet-muotivaatteet-rasismikortti-maahanmuutetuilla

Valeuutisten määrä on pompsahtanut pilviin, viime aikoina, kun EK-äärifasistimediat, ovat kilvan koettaneet kehua, alun alkaenkin täysin lainvastaista, suomenruotsalais-venäläistenOligarkkien, pörssirikollisten eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄÄ.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18122263/oho!-suvi-anne-siimes-tukee-stubbia-presidentiksi#comment-124430291

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18122456/hirviniemi-esittaa-quotsyyllistaquot-etta-porssirikollisperillisten-verokeitaisiin-tukeminen-jatkuisi#comment-124431352

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18122289/kuinka-paljon-venalaisia-puoliksi-tai-niiden-kanssa-porssirikollisuutta-tekevia-eduskunnassa-

Aivan kuin omaa kansaamme, kesät talvet "kesälenkkareissa" raahustavia, äärimmäiseen köyhyyteen, taloudelliseen osattomuuteen, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjiksi pahoinpideltyä kansaa, ei olisi olemassakaan, niin suurta VIHAIGNOROINTI EK-medioissa on, ja säälin kerjääminen, rasismikortti-maahanmuutetuille, joilla viimeisimmät muotivaatteet, hienot älypuhelimet ja kaikkea, mitä ei oman kansamme eläkeläisköyhyyteen pakotetuilla ja muilla syrjäytetyiksi pahoinpidellyillä ole.

12

1977

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Samat turhake-julkkisten elämien käänteet, eli juorujutut, pyörivät kaikissa EK-medioissa. Tälläkään viikolla toimittajat, eivät ole joutuneet tekemään töitään, eli asiauutisia yhteiskunnan todellisuudesta, isoista, vakavista ongelmista, korjaamattomasta köyhyysongelmasta, eriarvoistamisesta, kansan kahtiajaosta, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisesta ym katastrofeista Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18127362/julkkisjuorut-historian-vaaristely-valeuutiset-ja-quotkommunisminquot-pelko-ek-ylessa#comment-124480323

    • Anonyymi

      Tarvitsee vain vilkaista EK-IS:n ja EK-HS:n uutiset, niin kolmas valtakunta herää eloon, äärifasisti Azov-nazien ihailuineen. Suomi on viimeinen valtio EU:ssa, joka vielä rahoittaa, jo tuhansia biljoonia euroja, sotimiseen pörssirikollisille Äärinazi-Ukrainan Azoveille jakava valtio.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/30fe88aa-d6ed-4bd3-b8a1-4ce700c48639

      https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/

      https://www.aljazeera.com/news/2023/9/26/canada-parliament-speaker-faces-calls-to-step-down-after-honouring-nazi

      Kanadassa moisesta Neonazeilusta Azov-nazien ihailusta, joutui puhemies lähtemään, Suomessa näköjään saa kunniaa EK-nazimedioissa.

      https://www.reuters.com/world/china-offers-visa-free-entry-citizens-france-germany-italy-2023-11-24/

      Tosiasia on, että Kiinan ihmisoikeusrikolliset, ovat noiden Azov-nazien ja muiden äärifasisti-ihmisoikeusrikollisten taustalla, viisumeja nazeimmille ei Kiinaan enää tarvita.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Muut EU-valtiot ovat jo himmanneet ja lopettaneet, ukrainanvenäläisten pörssirikollis-biljonäärien, Azovnazien sotimisen rahoittamisen, vain Suomen eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, natsi-ek-medioineen, hehkuttaa äärifasistien "kielitaitoa", oman Suomen kansamme ihmishenkien hinnalla.

      https://www.aljazeera.com/news/2022/3/1/who-are-the-azov-regiment

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hollannissahan pörssirikollisuus / Neonazizmi on jo syvällä yhteiskunnassa ja valtiossa, jälleen vielä jos mahdollista, entistäkin ääri-äärifasistisempi neonatsi pm:ksi.

      Suomessa ei ole tiedotusvälinettä, joka uutisoisi, omien kansalaistemme arvottomiksi ja osattomiksi, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpitelemisestä mitään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EK-HS:n Neonazilinja on jo valeuutisten tasolla, Suomen kansalaisten muka-sympatiasta, Ukrainanvenäläisten pörssibiljonäärien, sotabisneksien rahoittamisen suhteen ym äärifasisti-mainontaan nostettu toimittajia Saarikoski-Aittokoski ym.

      Naisjohtajat erotettu hämärissä olosuhteissa, oliko liian vähän neonazimyönteinen ?

      Täällä tavallisen kansan keskuudessa, ei tule mieleen ketään, joka hyväksyisi, kansamme rahojen kylvämisen, noille pörssirikollisbiljonääreille sotabisneksiin, oman kansamme taloudellisen oikeusturvan kustannuksella.

      EK-HS valeuutis-linjalla, uusi johtaja hollantilainen nazi ?

    • Anonyymi

      Tämänaamuinen aivopieru todellakin, EK-HS:lta oli, että äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpideltyjen eläkeläisten, työttömien ja syrjäytettyjen, pitäisi omien elämiensä kustannuksella, alkaa toimimaan, veroparatiisimarkkinavoimien pörssirikollis-kauppiaitten, ilmaisina etsivinä ja varkauksien käräyttäjinä, siis todellakin omien henkiensä kustannuksella, sillä sehän siitä seuraisi, jos alkaisi niin tekemään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18146320/pitaisiko-koyhyyteen-pakotettujen-uhrata-henkensa-veroparatiisikauppiaitten-edesta-

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      44
      1721
    2. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      283
      1709
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      23
      1578
    4. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1316
    5. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1238
    6. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1077
    7. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      986
    8. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      960
    9. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      66
      935
    10. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      13
      921
    Aihe