Perussuomalaiset eivät saa rajaa kiinni

Kaiken sen nettiuhoamisen ja Marinin hallituksen höykyttämisen jälkeen, voi persut persut, Eivät saa Persut bensaa eivät sähköä halvaksi, eivät saa rajaa kiinni, eivät saa palautettua laittomasti maassa olevia. Somepauhaajat ovat somepauhaajia, valtaan päästyään paskahousuhiiriä.
13193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Seuraavissa vaaleissa persut saavat turpaansa. Kaiken sen uhoamisen jälkeen tilanne on tämä voi saatana!

Äänestä
  • Ulise räpättimeesi ja kuuntele mitä se vastaa selväkielisesti. Ota vastaus onkeesi, että viisastuisit.

    Äänestä

Nou

Äänestä

Sitä rajaa on venäjän kanssa ihan muutama metri ajattelitko jonkun valehtelevat poliitikon pystyvän tekemään yhtään mitään asialle?

Äänestä

Alottajan ripulinhajut ällöttää kun luulevat saavansa äänestäjiä.
Kukaan ei enää usko pierunvertaa vihervassujen jauhopäihin.
Nykyhallitus joutuu tekemään päätöksiä just vihervassujen tekemien järjettömien sopimusten Suomelle vahingollisten sopimusten ja nyt päälle tulleiden reaaliteettien
ristitulessa.
Punaviher tunarit voitte painua troijanhevonne perseeseen lämmittelemään !

Äänestä
  • Mitä eroa on persujen äänestämisellä ja vihervassareiden äänestäömisellä, ei muuta kuin perusja äänestämällä köyhiltä viedään tuhkatkin pesästä, rajoja ei persutkaan laita kiinni ja turvapaikanhakijoita tulee ovista ja ikkunoitsa.

    Äänestä

Toivottavasti persujen tyhjiin lupauksiin uskoneet viimein herää todellisuuteen.

Äänestä
  • Aivan varmasti. Kannatuskyselyt ja gallupit menossa. Arvatkaapa tulos, joulukuun 4. päivä Yleltä putkahtaa. Persut päässeet pulkkamäkeen, kannatus rajussa laskussa ja kokoomuksen myös. Hmmm

    Äänestä

Kerrassaan riemastuttavaa on ollut seurata persujen jatkuvaa kompurointia hallitusneuvotteluista lähtien.

Äänestä
  • Marinin hallitusta syyttivät ja sanoivat, että bensan ja sähkön hinnan lasku on hallituksessa vain sormien napsautus mutta vihervassarit eivät halua sitä. No nyt on Persut hallituksessa, miksi eivät halua napsauttaa sormiaan?

    Persut ovat huutaneet rajakontrollia, nyt ovat hallituksessa ja mitä tekevät, no eivät mitään!

    Äänestä

Xxx

Äänestä

Nyt se on virallista, raja pysyy ammosen aukeena. Ja kaikki, ihan kaikki, mitä persut uhosivat on nyt menneet mönkään. Perussuomalaiset, onko kukaan ennen teitä näin räikeästi pettäneet äänestäjiään, ei ole. Riikka Purra poppoineen ovat lauma paskasuomalaisia, tyhjän lupaajia ja pelkureita. Ainostaan köyhimmiltä viette viimeisetkin.

Äänestä

Kiitos Perussuomalaiset näytitte mitä olette. Vimeinen kerta kun teidän vaalitelttauhoamiseen lankean. Ette ole yhtään kummempaa kuin haukkumanne vihervasemmisto, melkeinpä olette pahempaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaiken sen nettiuhoamisen ja Marinin hallituksen höykyttämisen jälkeen, voi persut persut, Eivät saa Persut bensaa eivät sähköä halvaksi, eivät saa rajaa kiinni, eivät saa palautettua laittomasti maassa olevia. Somepauhaajat ovat somepauhaajia, valtaan päästyään paskahousuhiiriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu