Onko aivan pakko joka helvatin kuukausi imasta ne palvelumaksut just niistä viimesistä roposista että varmasti tulee sitte ylläreitä kassalla tai missä ikinä sattuu oleekkin? Miten ois vaikka sellane 20-50e suojaraja että jos saldo on alle sen, niin ryövätään sitten paremmalla ajalla se summa koska kyseessä saattaa nimenomaan olla ne viikon/kuun viimeiset 😑
Nordea, miksi?
Anonyymi-ap
6680
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tai miten olisi jos opettelisi budjetoimaan taloutensa ja eläisi niin, että on pieni tai miksei vähän isompikin puskurirahasto säästössä.
Tuota samaa olen ihmetellyt. Jatkuvasti jotain ongelmia nordean kanssa.
Vaihtakaa pankkia . Halvempia ja parempia asioimisessakin henkilökohtaista palvelua .
Nyt on pankki vaihdettu S ryhmään, ei kaduta vaihto.
Nordea tilin lopetuksessa tililläni olevia rahoja (onneksi ei paljon) ei annettu käteisenä palvelutiskillä, lahjoittavat hyvätekeväisyyteeen muka!? Tekeehän hyvää varmaan Nordean osakkeen omistajille:):)
Varsinaista asiakaspalvelua???????
s pankki ei maksa osinkoa, nordealta saa paremppat osinkot
Se on ihan oikein, että iistä otetaan palvelumaksut. Ostaisit Nordean osaketta just nyt, yhtiö tiedottaa kunnon tuloksesta.
https://www.nordea.com/fi/media/2023-10-19/nordean-tulos-kolmas-neljannes-2023