Vantaan kaupunki rakentaa koirankusettajille miljoonia maksavia puistoja, jee! Leikkipuistotkaan eivät ole kunnossa.
Puistoja koirille
9
367
Vastaukset
- Anonyymi
Ja ompa hienot autt Vantaa kaikenlaisia työnjohtailla. Aina parkeetattuna työmaillle ja pylräteille
On bähän liikaa palkaa johtajilla työ,öärään nähden ja saavutuksiin - Anonyymi
Siis koirille? Mihin kaikkeen täysin turhaan ihmiset rahaa keksivätkään työntää miljoonatolkulla!
- Anonyymi
Ja entäs koirien ruuan tuotannon haitat
https://www.kaleva.fi/tutkimus-koirien-ja-kissojen-ruuantuotanto-vaatii/2978641 - Anonyymi
Onko tää siis todellista?
- Anonyymi
On se, eiväthän ne voi missään muualla juoruilla kuin vartavasten tehdyissä kalliissa karsinoissa.
- Anonyymi
Yhtälailla voi kysyä miksi ylläpitää urheilukenttiä. Siellä ne on koko ajan tyhjillään, kerran vuodessa kiertävä sirkus pystyttää sinne telttansa esitystä varten.
- Anonyymi
Uimalaakaan ei tule, sillä olisi jotain käyttöäkin, mutta johonkin koiranpökälepuistoihin rajhat täytyy työntää.
- Anonyymi
Niinpä, nìin. Koiria on otettu eikä ole huomioitu onko minulla tilaa omalla tontilla kouluttaa koiraa. Naapurit saavat kärsiä, kun koira tekee jätöksensä naapurin tontille. Koira on kokenut sen naapurin tontin omaksi reviirikseen. Iso kokoisella koiralla on mahdottoman kova haukuntaääni. Omistaja sanoo sen olevan koiran tapa. Jos koira näyttä hampaitaan, niin en ole kovin vakuuttunut etteikö tulisi puremaan. Mikä taho tähän epäkohtaan puuttuisi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544572Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224499Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961707- 891371
- 791334
- 2281308
- 3061015
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50840