Puistoja koirille

Anonyymi-ap

Vantaan kaupunki rakentaa koirankusettajille miljoonia maksavia puistoja, jee! Leikkipuistotkaan eivät ole kunnossa.

9

390

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja ompa hienot autt Vantaa kaikenlaisia työnjohtailla. Aina parkeetattuna työmaillle ja pylräteille

      On bähän liikaa palkaa johtajilla työ,öärään nähden ja saavutuksiin

    • Anonyymi

      Siis koirille? Mihin kaikkeen täysin turhaan ihmiset rahaa keksivätkään työntää miljoonatolkulla!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Onko tää siis todellista?

    • Anonyymi

      On se, eiväthän ne voi missään muualla juoruilla kuin vartavasten tehdyissä kalliissa karsinoissa.

    • Anonyymi

      Yhtälailla voi kysyä miksi ylläpitää urheilukenttiä. Siellä ne on koko ajan tyhjillään, kerran vuodessa kiertävä sirkus pystyttää sinne telttansa esitystä varten.

      • Anonyymi

        Uimalaakaan ei tule, sillä olisi jotain käyttöäkin, mutta johonkin koiranpökälepuistoihin rajhat täytyy työntää.


    • Anonyymi

      Niinpä, nìin. Koiria on otettu eikä ole huomioitu onko minulla tilaa omalla tontilla kouluttaa koiraa. Naapurit saavat kärsiä, kun koira tekee jätöksensä naapurin tontille. Koira on kokenut sen naapurin tontin omaksi reviirikseen. Iso kokoisella koiralla on mahdottoman kova haukuntaääni. Omistaja sanoo sen olevan koiran tapa. Jos koira näyttä hampaitaan, niin en ole kovin vakuuttunut etteikö tulisi puremaan. Mikä taho tähän epäkohtaan puuttuisi?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4781
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2983
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      979
    Aihe