Feikki valhe laki tora judaistien valheet osa2. Hepr.

Anonyymi-ap

Hepr.10/28.
Joka hylkää Mooseksen lain ,sen pitää armotta kahden tai kolmen todistajan todistuksen nojalla kuoleman.

No tähän valhe tora juďaistit ovat iskeneet jo varmaan 100kertaa.
Onko peli selvä ,että mooseksen laki onkin voimassa kun ut puolella noin selvästi lukee ???!!
Vastaus: Ei ole ,mutta hämmästytte siitä kun tämä jota nuo toravalehtelijat käyttävät lain olemassaolon todisteena muiden nostojen kanssa niin onkin juuri päinvastoin.
Tämä 28 kohta nimenomaan todistaa ,että oli vanhaliitto tuo 28 kohta on vertaus seuraavaan jakeeseen eli 29 joka on Uudenliiton kuvaus joka on kylläkin ankara myös kun kyseessä on Jeesuksen veri jota vastaan ihminen tekee syntiä.
Mutta kun laitetaan nämä kaksi esille 28 ja 29 niin näemme kiistatta ,että oli vanhaliitto ja nyt uusiliitto Jeesuksen veressä.

Näette kuinka nuo lakivalehtelijat jotka kääntävät raamatun tekstin pilkaksi eivätkä yhtään kavahda mitä saatanan ohjauksessa tekevät, vaan päinvastoin herjaavat uskovia jotka kertoo Totuuden.

Kaivan taas lisää noiden valehtelijoiden valheita ,että ihmiset eivät eksy vaan pysyvät Jeesuksen Kristuksen Totuudessa.
T: MrHyvis

3

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Room.kirje ja hebr. Huomaatte pian arvoisat ihmiset kuinka pohja putoaa alta näiltä lakivalehtelijoilta .

    • Anonyymi

      Armonliitto Jeesuksen veressä on Pyhä liitto.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      73
      5389
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      2855
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      122
      2301
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1935
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1869
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1800
    7. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      279
      1349
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      63
      1281
    9. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1264
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      85
      1130
    Aihe