Sekin hyvä puoli on itärajan sulkemisessa

että Pietarin trollitkaan eivät pysty pakenemaan Suomeen liikekannallepanoa, joka pian alkaa myös Venäjän isoissa kaupungeissa, siis myös Pietarissa ja Moskovassa.
25311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Menkööt erikoisoperaatioonsa Ukrainan tykkitulen alle palvelemaan putiniansa.

Äänestä

Se onkin hyvä, ettei tänne ryntää satjatuhansia venäläisiäkään.

Äänestä
  • Putte lätissään laittaa nyt omat rajansa kiinni,niin että jätteitä ei pääse Suomeen. Ja meillähän on jätelait EU direktiivin mukaan... venäläinen hehe hehe venäläinen ne ei oo oikein suosittuja missään

    Äänestä

Se on just näin. Putintrollit ovat louskuttaneet turpaansa vuosikausia suomalaisilla nettipalstoilla, joten menkööt sitten palvelemaan sitä putiniansa Ukrainan hyytävään, JÄÄTÄVÄÄN arotuuleen tykkitulen pauhuessa ja luotien vinkuessa. EI ENÄÄ MITÄÄN ASIAA SUOMEEN KAIKEN SEN PÄÄN AUKOMISEN JÄLKEEN!!!

Äänestä

Eikö kuitenkin olisi parempi, että nämä venäläiset pääsisivät pakenemaan liikekannallepanoa Venäjällä?
Ei olisi sitten niin paljon miehistöä sotimassa Ukrainassa.

Äänestä
  • Niin että täällä Suomessa olisi parisataatuhatta nuorta venäläistä asevelvollista ja vain aseet puuttuisivat?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Niin että täällä Suomessa olisi parisataatuhatta nuorta venäläistä asevelvollista ja vain aseet puuttuisivat?

    Älä ruoki putlerin trollia.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Niin että täällä Suomessa olisi parisataatuhatta nuorta venäläistä asevelvollista ja vain aseet puuttuisivat?

    Eivät venäläiset tänne jäisi. Keski-Eurooåpaan, Britanniaan ja erityisesti USA:aan halutaan.
    Nuoret venäläiset ihannoivat USA:n elämäntapaa. Monet haluavat sinne opiskelemaan ja työhön.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Eivät venäläiset tänne jäisi. Keski-Eurooåpaan, Britanniaan ja erityisesti USA:aan halutaan.
    Nuoret venäläiset ihannoivat USA:n elämäntapaa. Monet haluavat sinne opiskelemaan ja työhön.

    No sitä riskiä ei kuitenkasn oteta, eli tiltut jääpi rajan taa.

    Äänestä

Haluatte siis, että Ukrainan sotaan menee nekin jotka ei halua tappaa viattomia?

Minä avaisin raja-asemat heti. Siten venäjän operatio vesittyisi. Ei ne kulkurit suomeen halua jäädä.

Äänestä
  • Sinä tietysti haluat suomen rajat auki ja armeijankin lakkautettavan, olethan onneton tiltunrääpäle.

    Odota sinä vaan siellä kurjassa venäjänmaassa sitä kutsukirjettä erikoisoperaatioon.

    Äänestä

  • Paska puhetta..meillä on KELA avustuxia

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Paska puhetta..meillä on KELA avustuxia

    Mutta nepäs ei olekaan tiltuja varten.

    Äänestä

Kuulemma liikekannalepano tosiaan alkaa lähiaikoina Pietarissakin. Kohta tiltuja kuskataan possujunassa Ukrainan aroille…

Äänestä

Hienoa etteivät pääse räksyttäjät Suomeen pakoon. Sotaan vaan nauttimaan putlerin hedelmistä.

Äänestä

Ukrainassakin ollut liikekannalle pano voimassa jo kohta 2 vuotta. Hienoa vastustajien kunnioitusta tuo on että myös Venäjä liikekannalle panon julistaa. Tuon jälkeen Ukraina saakin valita haluuako rauhaa vaikko hävitä tuon aloittamansa sodan.

Äänestä
  • Ukrainanhan piti hävitä jo 3 päivässä?

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Ukrainanhan piti hävitä jo 3 päivässä?

    Väärin Kiewissä piti olla 2-3 pv sisällä ja koko maa 4viikon sisällä

    Äänestä

Trollit toimivat etänä, ja suomalaisen yhteiskunnankin sekoittaminen on onnistunut varsin hyvin. Keinoina mm. oikeistopopulismi, erilaiset vähemmistövihat jne. Suomessa on näille putinilaisille strategisille keinoille ja arvoille paljon kaikupohjaa, kuten muissakin länsimaissa.

Tollommille tämä on kai joku uutinen.

Äänestä
  • Trollien jutut uppoaa hyvin pieneen junttimarginaaliin.

    Tolloimmat ehkä luulevat joukon olevan suurikin.

    Äänestä

Onhan niitä jo Suomessa satatuhatta.

Äänestä

Tulee päänaukoja tiltuista totista poikaa sodassa

Äänestä

Venäläiset ovat mongolien sekajätteen tulosta vuosisatojen ajan kuluessa sekaantunutta sekajätettä ja sen takia että mongoolit raiskasi Venäläiset naiset ja tappoivat miehet..trollit Pietarissa Puten lätissä ovat siten myös mongolien sekajätteen jälkeläisiä

Äänestä
  • Ja sen huomaa Puten naamasta. Mongoli on.

    Äänestä

Jos minua yritettäisiin pakottaa täältä vällyjen alta jonnekkin taistelukentälle niin ampuisin kyllä palvelukseen kutsujani hengiltä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

että Pietarin trollitkaan eivät pysty pakenemaan Suomeen liikekannallepanoa, joka pian alkaa myös Venäjän isoissa kaupungeissa, siis myös Pietarissa ja Moskovassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu