Itselläni on jäänyt vähän hämäräksi miten te nykykommunistit suhtaudutte maahanmuuttoon ja pakolaispolitiikkaan?
Rajat auki niin pääomalle kuin ihmisillekin, vai kiinnikö kaikenlaisten onnenonkijoiden varalta?
Rajat auki niin pääomalle kuin ihmisillekin, vai kiinnikö kaikenlaisten onnenonkijoiden varalta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse olen saanut sen käsityksen,että
kommunistit ovat suvaitsevaisia maahanmuuttajia
kohtaan.
Itse tunnen suurta sympatiaa niille jotka kotimaansa ovat joutuneet erinäisistä syistä jättämään.Vasemmistolaisuus on heikommista huolehtimista.
Niin monesti on suomalaisetkin joutuneet erinäisistä syistä lähtemään muihin maihin,toiset menestyneet toiset ei.
Annetaan maahanmuuttajille edes mahdollisuus.
Suomi muuten ei voi rajojaan noin vain aukoa koska olemme eu:ssa.
Kommarit teeskentelee suvaitsevaisuutta maahanmuuttuasioissa koska ei halua mitään rasistipuolueen leimaa itselleen mutta ruohonjuuritason kommari suhtautuu hyvin kielteisesti maahanmuuttoon ja -muuttajiin. Itse asiassa, hän ei ole vaalipäivänä varma äänestääkö skp:tä,ktp:tä vaiko suomi-isänmaa-puoluetta. Samoista äänestäjistähän he kilpailevat. Koko nimitys äärioikeisto ulkomaalaisia vihaavista on yksi suurimpia virhenimityksiä.
Harvinaisen asiaa! Samoista sosiaalitapausten äänistähän noi puolueet kilpailee, vaikkakin eri tavalla. Säälittäviä noi suomi-isänmaa pellet.
... siitä, että kommunisteja kannattavat samat ryhmät kuin "äärioikeistoa", voi päätellä ,että kyse on pohjimmiltaan samanlaisista liikkeistä.
Ja kissaakin voi erehtyä luulemaan koiraksi, koska kummallakin on neljä jalkaa. Vai johtuukohan se sittenkin tyhmyydestä? Melkoisen yksisilmäistä logiikkaa tuo teidän päättelynne :D