Miksi punavihreä oppositio haluaa kynsin hampain muslimeita Suomeen?

Anonyymi-ap

Tätä en ymmärrä.

19

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmisarvot ovat niin tärkeitä. Että ihmisillä on ihmisoikeudet elää vapaata elämää siten ettei kukaan painosta miten uskoo, miten pukeutuu sekä voi solmia vapaasti ihmissuhteita eikä ole alisteinen kellekään toiselle ihmiselle, vaan tasa-arvoinen kansalainen kaikkien edessä.

      On se niin ylevä asia että sen eteen kannattaa taistella, vaikka vähän rapaa tulisi silmille kun sitä puolustaa.

    • Niin voitko kertoa että missä tämä näkyy? Minkä puolueen puolueohjelmassa lukee että "haluamme Suomeen lisää muslimeita"? Minkä puolueen edustajat käyttivät tätä teemaa omassa kampanjassaan viime eduskuntavaaleissa?

      • Anonyymi

        Ei kukaan.


      • Anonyymi

        Etkö ole seurannut ketä nytkin Venäjällä tulee?


    • Anonyymi

      Ei sodassa ole ihmisoikeuksia eikä silloin vietetä sapattia.

      Joskin vanhaan hyvään aikaan sodassakin oli olemassa säännöt miten ihminen piti tapaa ja ketä, mutta nykyisin niitä ei enää ole, vaan toiset kilpaa lähettävät aseita että näillä on posautat ihmiset taivaan tuuliin oli ketä tahansa.

    • Anonyymi

      Kukaan Suomalainen ei äänestä enään viherkommareita siinä se vastaus. Äänestäjiä ne haalii ruhtinaallisilla kelan korvauksilla jotka me työntekijät maksamme.

    • Anonyymi

      Ihan sama mihin huuhaa-jumalaan uskoo. Lapset riitelee kuka on pihan kunkku, jutsku vai arabi. Minä en ole kumpiakaan. Eurooppalaisia eivät aasian sadut kiinnosta, ei !!!

    • Voisiko olla, että maahanmuuttajat äänestävät maahanmuuttomyönteisiä puolueita? Laskevat siis saavansa itselleen lisää äänestäjiä?

    • Anonyymi

      Syömmehän me pieniä lapsiakin salaisissa rituaaleissamme.

    • Anonyymi

      Orpon itärajan sulkemisesta tuli farssi - Suomi ei voi estää maahanmuuttajia tulemasta edes sodassa

      Näyttää siltä, että Venäjän judoka Vladimir Putin on ottanut selkävoiton Petteri Orposta. Suomi on sotkeutunut niin syvälle Venäjälle hyödyllisten idiottien säätämiin "ihmisoikeus"-lakeihin ja EU-jäsenyyteen, ettei Suomi voi estää maahanmuuttajia tulemasta edes sota-aikana. Nyt Venäjä voi tuhota Suomen yhteiskunnan rahtaamalla satoja tuhansia arabeja rajan yli.

      Vasemmistoliitto ja vihreät ovat toimineet Venjän pussiin jo pitkään. He ovat Venäjälle hyödyllisiä idiootteja. Sen lisäksi vihreiden maahamuuttopolitiikka on saanut raiskaustilastot jyrkkään nousuun. Maria Ohisalon politikointi onkin aiheuttanut häntä äänestäneille naisille kauheita asioita.

      Iltalehti 24.11.2023:

      "Hallituksen päätösmuistio: Itärajaa ei voi laillisesti sulkea turvapaikanhakijoilta missään tilanteessa

      Valtioneuvoston päätös toimista itärajalla perustuu oikeudelliseen arvioon, jonka mukaan koko itärajaa ei käytännössä voida sulkea turvapaikanhakijoilta edes julistamalla sotatila

      Valtioneuvoston yleisistunnon päätös toimista itärajalla perustuu oikeudelliselle arviolle, jonka mukaan koko itärajaa ei voida sulkea missään tilanteessa. Yksikään ministeri ei jättänyt asiasta eriävää mielipidettä.

      Petteri Orpon (kok) hallitus päätti keskiviikkona sulkea itärajalta lisää raja-asemia peräännyttyään oikeudellisten ongelmien vuoksi aikeestaan sulkea koko itäraja.

      Päätösmuistion oikeudellisen arvion mukaan edes hybridivaikuttaminen eli välineellistetty maahantulo ei anna oikeutta estää maahan pyrkiviä ihmisiä hakemasta turvapaikkaa. Tällaista mahdollisuutta ei anna edes sotatilan julistaminen.

      Hallituksen päätöksensä perusteluissa omaksuma laintulkinta on ilmeisessä ristiriidassa ministereiden julkisten puheiden kanssa. Niiden mukaan kansallinen hätätilanne oikeuttaisi turvapaikanhaun estämisen käytännössä.

      Viime päivien keskustelussa on eduskuntaa myöten kyselty, missä tilanteessa itärajan kaikki rajanylityspaikat voitaisiin sulkea ja keskittää turvapaikan hakeminen esimerkiksi Helsinki-Vantaan lentokentälle. Valtioneuvoston päätösmuistion vastaus on: ei missään tilanteessa."

      • Anonyymi

        "Valtioneuvoston yleisistunnon päätös toimista itärajalla perustuu oikeudelliselle arviolle, jonka mukaan koko itärajaa ei voida sulkea missään tilanteessa. Yksikään ministeri ei jättänyt asiasta eriävää mielipidettä."

        Siis ministerit edustivat
        Kokoomusta
        Perussuomalaisia
        Kristillisdemokraatteja
        ja RKP:tä.

        Ja missäs se vihervasemmisto oli?


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      18
      2076
    2. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      56
      1824
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1463
    4. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      177
      1444
    5. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      21
      1429
    6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      309
      1407
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      1037
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      62
      1004
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      34
      985
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      349
      884
    Aihe