Migri työntää Oulussa ukrainalaiset sotapakolaiset kodeistaan. Tilalle nämä matut jotka vaeltavat ympääriinsä. Useat ukrainalaiset ovat kotoutuneet ja kyvät työssä sekä lapset kouluissa ja päiväkodeissa. Kyllä on törkeä päätös, näin ei voi tehdä.
Onko mitään järkeä.
Anonyymi-ap
7205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä on käytettävä parempaa harkintakykyä. Sotaa pakoon lähtevät eivät ole heittokapuloita. Ottakaa järki käteen.
Tehkää päätös matuista Viron malliin ja takaisin sinne mistä tulevat.
USA TÄMÄN KAIKEN ON ALOITTANUT. VALLANKUMOUKSEN UKRAINASSA. YM. VENÄJÄN PAKOTTETTIIN HYÖKKÄÄMÄÄN. KUN UKRAINA SURMASI VENÄJÄÄ PUHUVIA ITÄ-UKRAINALAISET SUURIN OSA VENÄJÄLLÄ SYNTYNEITÄ. USA HÖÖPÖTTI NATOON SAULIN..
En ota kantaa kuka on aloittanut ja mitä. Sanon vaan että sotaa pakoon lähteneet ukrainalaiset ovat asuntonsa ansainneet. Työpaikat ja koulut, kyllä Nyt pitää olla järki päässä ja miettiä mitä tehdä.
Tämä ei ole oikein ukrainalaisia kohtaan. Miksi noita nuoria maahantunkeutujia ei
siiretä suoraan Helsinkiin, sinnehän ne haluavat.
Vasemmistoliitto se tässä nyt mättää ??
Se kuka tämän häätöpäätöksen takana on joutaa jättämään virkansa . Törkeän ajattelematonta.