Traktori kulki aluerajoitus 80km/h tratori kulki 75km/h rinnalla ajoin 5 sekuntia ennenkuin ajoin ohi traktori ,se oli näitä uusimpia valtroja 260hv.🤔😳😯🚜 Oli muita kiireitä ei joutanut ottamaan reknro: ylös tarkemman mallin tiedon olisi saanut otettua.
Ovatkohan ajoneuvo luokat riittävät traktori
15
414
Vastaukset
- Anonyymi
Kas traktorilla farmarit
nyt ajaa pellollan
Prrrrrrrrrrrrrr
Ja yskii ajopelit,
nyt me sitä kuunnellaan
köh,köh,köh
Talonpoika työtään
tekee mielin iloisin
Kultaa säteet auringon
kauniisti traktorin
Oo Finski traktor,
paras traktor- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18128517M
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Häiritsikö se sinua jotenkin?
- Anonyymi
Aloittaja lienee jäänyt kehityksestä jälkeen, nykytraktorilla saa ajaa myös moottoriteillä. Ja olenpa nähny että nyt talvikelissä painaa ohi oikean kaistan autoista.
Liikennetraktori kannattaa googletella - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittaja lienee jäänyt kehityksestä jälkeen, nykytraktorilla saa ajaa myös moottoriteillä. Ja olenpa nähny että nyt talvikelissä painaa ohi oikean kaistan autoista.
Liikennetraktori kannattaa googletellaMoottoriajoneuvon rakenteellinen nopeus ratkaisee, ei se, minkä niminen se ajoneuvo on.
"58 §
Sallittu liikenne moottoritiellä ja moottoriliikennetiellä (17.12.2020/1040)
Moottoritiellä ja moottoriliikennetiellä on vain moottorikäyttöisten ajoneuvojen liikenne sallittu.
Edellä 1 momentissa tarkoitetuilla teillä ei kuitenkaan saa kuljettaa moottorikäyttöistä ajoneuvoa, jonka suurin sallittu tai rakenteellinen nopeus on enintään 70 kilometriä tunnissa. Vaatimusta ei kuitenkaan sovelleta puolustusvoimien ajoneuvoon tai erikoiskuljetuksessa käytettävään ajoneuvoon." - Anonyymi
Varmaan harmitti, kun oma vanha Valmet ei pysty samaan.
- Anonyymi
Ovatkohan ajoneuvon luokat riittävät traktoriin =Ajoin zetorilla 12 vuoden ajan 26,km/h sitä nopeutta ei kiinnosta enään ajaa 30,35,40 ovat ihan riittävät nopeudet 6 vuoden ajan ainakin vielä sitten ,voi harkita suurempia nopeuksia .Ja jos metsäautoteitä auraa tuolla huippunopeudella jälki on todella surkeaa ,nimittäin on jouduttu korjaamaan huonoa jälkeä paremmaksi hitaammalla vauhdilla .🤔🥺😡🚜.
- Anonyymi
Miten ihmeessä sulta on mennyt 5 sekuntia 75 kmh kulkevan raktoein rinnalla. Onko sinun auton kaasupolkimessa vikaa?
- Anonyymi
Siinä bemarihemmon ajatus
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä bemarihemmon ajatus
Ajan volkkarilla ja olen ihan normaali perheellinen ihminen. Ettekö te osaa ajaa enää raktorista ohi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ajan volkkarilla ja olen ihan normaali perheellinen ihminen. Ettekö te osaa ajaa enää raktorista ohi.
Aloittaja on vasemman kaistan nysvääjä, jonka mittari näyttää pahasti väärin.
Paniikkeja tulee ihan ihme syistä, eikä huomaa miten oma nopeus tippuu joka mäessä tai mutkassa.
Ruuhkaa on vain takana. - Anonyymi
Mietipä tuota hetki. Jos älyä löytyy, niin ymmärtää, että tilanteita voi olla satoja erilaisia.
- Anonyymi
Täältä ei löydy muuta kukn normaaöien tilateiden taivastelua.
- Anonyymi
En ole yhtään tilatietä täällä nähnyt taivasteltavan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole yhtään tilatietä täällä nähnyt taivasteltavan.
Jaa. No sitten vaan ajatte ohi ettekä höpise joutavia täällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa7017803Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?455571HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3042980Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki452766- 1812533
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t92120- 251985
mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k121832Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1411752Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4111658