Venäjällä hekumoidaan jo Venäjän voittoa?

Putinista tulossa entistä suurempi sankari,
taistelussa lännen imperialisteja vastaan.
Tieto siitä että Usa ja Saksa ovat luovuttamassa
Venäjälle,ja täten joutuvat polvistuun Putinin
edessä,ovat saaneet lisävahvistuksia.Siinä se
Ukrainan rinnalla seisominen voittoon asti nyt
nähdään.Usan ja Saksan selkäranka napsahti
poikki.Hävettää että kuulumme luovuttaja
Natoon ja Eu:hun
13259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

On siinä meillä liittolaiset!

Äänestä

Ei muuta kun lähetetään hamekangasta
Saksan ja Usan johtajille.

Äänestä
  • Ei siinä ole muuta, kuin Saksa ja USA myöntävät vihdoin, ettei maa, missä on 100 miljoonaa asukasta enemmän häviä sotaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ei siinä ole muuta, kuin Saksa ja USA myöntävät vihdoin, ettei maa, missä on 100 miljoonaa asukasta enemmän häviä sotaa.

    USA ja Saksa ovat vaan luovuttajia, jotka puukottavat Ukrainaa selkään. On niitä sotia ennenkin voitettu pienemmällä miesmäärällä ja huonommalla kalustolla.

    Tällaisten kanssa olemme Nato liittolaisia. Möisivät vaikka mummonsa Putinille.

    Äänestä

Siksikö Putinin pokset kapenee?

Äänestä

No katotaanhan nyt. Ei sitä vielä ole lukkoon lyöty.

Äänestä

Siis Munchenin 1938 sopimuksen veriveljiksikö, kanssarikollisiksiko? Saksa tekisi jo toisen Munchenin. Rutiinia on.

Äänestä

Sen jälkeen Ukrainan NATO ja eu jäsenyys hakemus vetämään.

Äänestä

Paljonkos hekumoitiin Ukrainan ja länsikoalition voittoa Venäjästä?
Täysin virheellisiin uskomuksiin sen voimista tai oikeastaan heikkoudesta ja satavarmasta talouden romahduksesta sanktioiden seurauksena.
Silkkaa unelmaa ja toiveajattelua joiden varassa on käyty hirveä, verinen sota ja tuhottu Ukraina.

Äänestä
  • Ja Putinilla ei ole osaa eikä arpaa tähän sotaan? Olet selvästi Pietarin trollitehtaasta kotoisin.

    Äänestä

Miten Länsi pärjäisi jos Usa ei olisi aina apuna sitäkin voisi miettiä antaisiko Eurooppa vastaavaa apua Usaan

Äänestä

Eurooppa luuli ettei Venäjä ole enää uhka ja lopetti kaiken Saksalla ei oikeasti ole mitään millä puolustautua monella muulla sama homma ammuksia ei ole kun niitä ei nähty tarvittavan Venäjä taas mitään muuta tehnytkään kuin aseita ja ammuksia

Äänestä

Media vuotaa "tietoa" että länsi painostaa ukrainaa rauhaan. Saas nähdä lankeaako venäjä tähän hunaja-ansaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Putinista tulossa entistä suurempi sankari,
taistelussa lännen imperialisteja vastaan.
Tieto siitä että Usa ja Saksa ovat luovuttamassa
Venäjälle,ja täten joutuvat polvistuun Putinin
edessä,ovat saaneet lisävahvistuksia.Siinä se
Ukrainan rinnalla seisominen voittoon asti nyt
nähdään.Usan ja Saksan selkäranka napsahti
poikki.Hävettää että kuulumme luovuttaja
Natoon ja Eu:hun

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu