Virheiden Sofia Virta hyökkää Suomen itsenäisyyttä vastaan!

https://www.is.fi/politiikka/art-2000010018766.html

Virheiden Sofia Virta on ulkona kuin lumiukko, mutta silti suoltaa suustaan sontaa!

Virheet johtajansa suulla hyökkää Suomen itsenäisyyttä vastaan!

Itsenäisellä valtiolla on omat rajat ja rajanylistyspaikat joihin tarvitaan riittävät dokumentit!
25347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Pekka Haavisto teki jo 90-luvulla ensimmäisen aloitteensa Suomen maanpuolustuksen alasajoksi. Lienee siis puolueenkin kanta.

Äänestä
  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    ❤️ ­­N­y­m­­­f­­­o­­­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18132767k

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Suomen tulee yhtenäisesti torjua Suomeen kohdistuva Venäjän painostus!

Oppositio haluaa näkyvyyttä räikeillä mielipiteillään Suomen Itsenäisyyttä vastaan!

NL aloitti hyökkäykset Mainilan Laukauksilla!

Nyt Venäjä työntää rikollisia maahan muuttajia Suomeen, joille ei Venäjällä ole annettu oleskelulupaa!

Äänestä

Kakaroitten (Sofia Virta) ei kannattaisi puuttua aikuisten asioihin.

Äänestä
  • Mihin asioihin? Siihenkö etteivät Persut saa rajoja kiinni vaikka ovat jo vuosia ulvoneet laittavansa rajat kiinni?

    Äänestä

Sofiaa pitäisi nykästä kakkoseen ja kuivana.

Äänestä
  • Juma sil on niin hyvät tisut !

    Äänestä

Näyttäis vaan tissit

Äänestä

Mutta kun Suomi ei enää ole itsenäinen valtio vaan "banaanitasavalta".

Äänestä
  • Pohjolan Bulgaria.

    Äänestä

  • Suomi on EU:n heikoin lenkki.

    Äänestä

Oikeuslaitostakin pitää voida arvostella jos on sitä mieltä että aihetta on.

Äänestä
  • Toki. Ihan kuten ministereitäkin saa ja pitää arvostella jos ja kun arvosteltavaa on. Muistahan nyt kuitenkin se ettei oikeuslaitos päätä lakipykälistä. Ne päätetään eduskunnassa. Oikeuslaitos valvoo vain että niitä noudatetaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Toki. Ihan kuten ministereitäkin saa ja pitää arvostella jos ja kun arvosteltavaa on. Muistahan nyt kuitenkin se ettei oikeuslaitos päätä lakipykälistä. Ne päätetään eduskunnassa. Oikeuslaitos valvoo vain että niitä noudatetaan.

    Juuri niin ja rajalakiin vihervasemmisto onnistui jättämään matujen menevän aukon!

    Äänestä

Virta lausui:
– Tällainen viesti tekee itärajan tilanteesta maahan­muutto­poliittisen kysymyksen. Tarkoituksena lienee provokatiivisesti hakea omalle puolueelle galluplaskun pysähtymistä. Tämä ei ole vastuullista toimintaa.

Nyt samalla Virta itsekin politisoi asiaa...... :/

Äänestä

Virheiden Sofia Virta tuomittava menettämään Kansalaisluottamuksen!

Tämä vanha toimenpide otettava nyt käyttöön!

Virheiden Sofia Virta on monin tavoin hyökännyt Suomen Itsenäisyyttä vastaan!

Äänestä

Ota selvää, mitä laki sanoo. Rajaviranomaisemme toimivat lain mukaan. Suomen laki sallii paperittoman hakea turvapaikkaa.

Äänestä
  • Ja Purran mielestä Suomen lakia ei tarvitsisi noudattaa.

    Mihin tuo johtaisi? Kuka vain tarpeeksi korkeassa asemassa oleva voisi vaatia että nyt tätä ja tätä lakia ei pidä noudattaa?

    Jos laki ei ole syystä tai toisesta kohdillaan, lakia pitää muuttaa niillä keinoilla jotka Eduskunnalla lain mukaan on käytettävissään. Lakeja ei ohitella yksittäisen ministerin blogikirjoittelun pohjalta. Siitä seuraisi kaaos joka kyllä hyvin nopeasti tuntuisi persujenkin persnahassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Ja Purran mielestä Suomen lakia ei tarvitsisi noudattaa.

    Mihin tuo johtaisi? Kuka vain tarpeeksi korkeassa asemassa oleva voisi vaatia että nyt tätä ja tätä lakia ei pidä noudattaa?

    Jos laki ei ole syystä tai toisesta kohdillaan, lakia pitää muuttaa niillä keinoilla jotka Eduskunnalla lain mukaan on käytettävissään. Lakeja ei ohitella yksittäisen ministerin blogikirjoittelun pohjalta. Siitä seuraisi kaaos joka kyllä hyvin nopeasti tuntuisi persujenkin persnahassa.

    Purra kyllä varsin hyvin tietää ettei valtioneuvosto (eli hallitus) voi tehdä laittomia päätöksiä. Hänen tarkoituksenaanhan olikin vain ja ainoastaan yrittää kääntää puolueensa romahtavassa olevaa kannatusta, pisteidenkeruu omiltaan tyyliin "Me kyllä tehtäisiin mutta kun nuo ei anna".

    Äänestä

Vihreillä ei ole rajoja lainkaan ja rajaton veronmaksajan kukkaro.

Äänestä
  • No vanhastaan tiedetään, että kun "koko maailma on kylässä" niin silloin vihreillä valuu mettä suupielistä.

    Sitähän aikoinaan toitotti niiden julkaisu Vihreä Lanka aika usein. Epäisänmaallista porukkaa ja nyt P. Haavistokin kääntää takkiaan kuin vanhat kepulaiset kuunaan.

    Vaatii itärajaa suljettavaksi, mutta mitäs tyyppi on aina touhunnut? Voi hyvää päivää kunka meitä yritetään vedättää presidentti pelissäkin.

    Äänestä

Minkä itsenäisyyden, eihän Suomella ole enää mitään itsenäisyyttä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18118097/nygardniinistooligarkin-lintukoto-on-ihmiskauppa-raiskaamosaarella

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

Pelkkää eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN teatteria, kansan harhauttamistahan tuo näytös on. Ei mitään merkitystä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18025979/aarioikeistovihreat-kiistavat-elakelaiskoyhien-ihmiskauppa-kokemukset#comment-123289887

Äänestä

Tottakai. Se kuuluu aatteeseen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/politiikka/art-2000010018766.html

Virheiden Sofia Virta on ulkona kuin lumiukko, mutta silti suoltaa suustaan sontaa!

Virheet johtajansa suulla hyökkää Suomen itsenäisyyttä vastaan!

Itsenäisellä valtiolla on omat rajat ja rajanylistyspaikat joihin tarvitaan riittävät dokumentit!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu