https://www.verkkouutiset.fi/a/sergei-lavrov-meilla-ei-ole-ollut-mitaan-valloitussuunnitelmia/#5cf2fc31
Onneksi ihmiskunta ja elämä tulevat kiroamaan jossakin vaiheessa venäläisten toiminnat alimpaan hlvttiin. Sielläpä valehdelkoot sitten toisilleen aikojen loppuun asti ...
Venäläisten valheilla voi pyyhkiä omat tai venäläisten prseet;
8
151
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän niillä ole ollutkaan valloitussuunnitelmia. Etkö vieläkään ymmärrä mistä on kyse??
- Anonyymi
Pietarin trollitehdas trollaa Putinin puolesta sivustolla ahkerasti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pietarin trollitehdas trollaa Putinin puolesta sivustolla ahkerasti.
Oletko sinäkin peräkamaripoika ja ulkona asioista?
- Anonyymi
Kyllä se on kovasti yrittänyt valloittaa Ukrainaa. Muuta viestiä ei maailma tarvitsekaan. Kaikki muutkin rajavaltiot ovat vaarassa. Onneksi päästiin Natoon, koska olemme parhaiten varustautuneita maita Euroopassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se on kovasti yrittänyt valloittaa Ukrainaa. Muuta viestiä ei maailma tarvitsekaan. Kaikki muutkin rajavaltiot ovat vaarassa. Onneksi päästiin Natoon, koska olemme parhaiten varustautuneita maita Euroopassa.
Ukraina on jo valloitettu, kun Usa/Länsi järjesti sinne mieleisensä nukkehallituksen. Suuri osa Ukrainan vilja-aitasta ja muusta omaisuudesta onkin jo jenkkisijoittajien omistuksessa.
- Anonyymi
Tässähän miltei ehti tulla Lavrovia surumielisine luppasilmineen ikävä. Harva osaa valehdella yhtä vakuuttavasti.
- Anonyymi
Ryssien valeilla ei ole mitään rajaa Venäjä ei ole oikea valtio
"Venäjän valtionmediassa annetaan ymmärtää, että Suomi on yhtäkkisesti sulkenut rajan, vaikka Venäjä ei ole tehnyt mitään. Näin asia ilmaistiin esimerkiksi Radio Komsomolskaja Pravdassa viime viikolla.
– Heillä [Suomella] on salainen toive, että rajan sulkeminen saa aikaan niin suurta raivoa tavallisten venäläisten keskuudessa, että ”tarpeellisia poliittisia muutoksia tapahtuu”, venäläispolitologi Juri Svetov sanoi.
Riippumaton venäläismedia Meduza uutisoi viime viikolla Murmanskin kuvernöörin Andrei Tšibisin väittäneen, että Suomi käyttäytyi ”epäystävällisesti ja provosoivasti sulkiessaan raja-asemansa” siitä huolimatta, että Venäjän viranomaiset noudattavat laillista protokollaa järjestyksen säilyttämiseksi."
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/e9771a80-bb93-48d3-bd9a-ed18a1c28e12 - Anonyymi
Niin ja lisäksi suomi rikkoo omaa perustuslakia, vapaasta liikkumisesta. Suomalaisten matkustamisesta Venäjälle on tehty Suomen toimesta lähes mahdottomaksi. Tämä on lisäksi myös ihmisoikeusrikos. Eli laillinen matkustaminen puolin ja toisin on tehty mahdottomaksi sillä perusteella, että estetään laittomien pakolaisten pääsy. Miten kävikään? No nyt vain pakolaiset pääsevät rajan yli. Taas Suomessa on yksi depili hallitus.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761695Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051532Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161421- 511261
- 891185
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031054- 471025