...tilanne on nyt rauhallinen, joten älä peittele "hätätilalla" sitä, että sinun olisi aika ottaa vakavasti kantaa aikomiisi työelämän heikennyksiin ja alkaa neuvottelemaan työmarkkinajohtajien kanssa niistä.
Samoin kaikkien heikommassa taloudellisissa tilanteessa olevien etujen leikkausten korjaamiseen olisi syytä ryhtyä, ettei ihmiset joudu rikoksia tekemään pärjätäkseen.
Petteri hei, Suomen itärajalla ei ole enää hätätilaa...
10
212
Vastaukset
- Anonyymi
orpon olisi hyvä ottaa huomioon että palkansaajat ovat juuri ne, jotka suomea pystyssä pitävät.
vai kuvitteleeko hän että firmat tuottavat mitään jos vain omistajat niitä pyörittäisivät?
ei taida onnistua?
joten asennetta palkansaajiin on orpon korjattava huomattavasti nöyremmäksi.- Anonyymi
Mutta kun EKn tekemä hallitusohjelma vaatii OrpoPurraa nöyryyttämään palkansaajia ja kokoomuspuolue on suuri EKn alajärjestöjen suuri tukien saaja.
- Anonyymi
Aloittaja siellä antaa neuvoja. Aloittaja myös vetää johtopäätöksiä rajasta yhden päivän perusteella. Ihanko on järkevää.
- Anonyymi
yhden päivän? muutamakymmenkään ei vaikuta tuontaivaallista, töihin ne haluavat suurin osa.
- Anonyymi
Mitään hätätilaa ei ole siellä ollutkaan, alle 1000 tulijaa. Koko ajanhan rajavartijat ovat kertoneetkin että tilanne on hallinnassa.
Mistä tämä hätähysteria on syntynyt?
Haiskahtaa hallituksen "hätähysterialta" siellähän on nöitä Persuhysteerikkoja.
Kun vertaa 2015 ja 35000, niin nyt on kyllä Persuhysteriasta kysymys.
Ja etelästä sekä lännestä lappaa tulijoita kokoajan täysin vapaasti. - Anonyymi
Urpo hätäilee muutaman tulijan takia, voi jessus.
Nyt sinne työpöydän ääreen kokoonkutsumaan liittojen väkeä ja vähän äkkiä! Meinaatko, että Putler onkin perunut EU:n, NATON:, länsivaltioiden ja erityisesti Suomen kiusanteon?
Olemmeko me saaneet anteeksi NATO:oon liittymisen ja Ukrainan tukemisen Putlerilta- Anonyymi
Putler odottelee, että pakkanen hieman hellittää ja väki Afrikasta ja Lähi-idästä saapuu ja kerkiää Pietarista pohjoiseen lähteviin kuljetuksiin.
- Anonyymi
Omaa tyhmyyttämme saamme Naton takia kärsiä, mitään uhkaa ei ennen Natoon liittymistä ollut, oli vain kokoomusmedian massiivinen venäjä-pelottelukampanja.
Huomaat sen itsekin, kun peruuttelet uutisiin v. 2021 - alkuvuoteen 2022. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Omaa tyhmyyttämme saamme Naton takia kärsiä, mitään uhkaa ei ennen Natoon liittymistä ollut, oli vain kokoomusmedian massiivinen venäjä-pelottelukampanja.
Huomaat sen itsekin, kun peruuttelet uutisiin v. 2021 - alkuvuoteen 2022.siis 2022-alku 2023.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510