Kivistössä hakattiin ja potkittiin rikki kymmeniä autoja. Arvatkaapa maksaako tekijä senttiäkään?

Anonyymi-ap

https://www.vantaansanomat.fi/paikalliset/6369690

Kymmenistä autoista pistetty ikkunat sisään, peilit paskaksi ja potkittu kyljet lommoille. Tekijä tuskin maksaa senttiäkään, koska Suomessa varattoman ei tarvitse maksaa korvauksia. Poliisi tuskin jaksaa tutkiakaan vaan neuvoo autojen omistajia olemaan yhteydessä vakuutusyhtiöön.

Toivottavasti on kaskot kunnossa ja valuuttaa taskussa autojen omistajilla. Ties vaikka joku yö tämä sama hullu tai hullut pistävät taas hulinaksi.

4

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä varaton joutuu maksamaan jos joskun saa rahaa ja tuloja. Siinä menee luottotiedot ja velat seuraa pitkään perässä.
      Rikosrekisterikään ei ole elämässä eduksi.

      • Anonyymi

        Meinaatko oikeasti, että tuollaista elämää viettävä antisankari edes miettii töihin menemistä? :D


    • Anonyymi

      Ei tarvitse ihmetellä, että porukka karttaa Kivistöä. Eihän sieltä kannata osametta ostaa, kun ei ole turvallista parkkipaikkaa, ja sosiaalisen asuntotuotannon kasvatit pahoittavat mielensä toisten autoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      53
      1625
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      174
      1356
    3. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      10
      1335
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      76
      1274
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      290
      1238
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      17
      1170
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      935
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      61
      928
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      33
      913
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      815
    Aihe