...samana päivänä, kun leikkasi köyhiltä perheiltä! Monien köyhien perheiden lapset jäävät ilman joululahjoja, mutta se ei pilannut Purran joulumieltä!
https://twitter.com/ir_rkp/status/1729565011587022992
https://twitter.com/ir_rkp/status/1729565011587022992
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sehän ei ole yhteiskunnan, tai Purran tehtävänä hankkia palsille joululahjoja. Köyhien perheiden vanhemmat voivat mennä töihin.
Alkaa työt maittamaan kun lapset joutuvat häpeämään itseään koulussa kun eivät saaneet lahjoja.
Ahneet ay demujohtajat kähmivät köyhien lasten joulupuurot itselleen.
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2021/05/05/ammattiliittojen-suuri-asuntorahastus-kasikirjoitus
Linkkipersun idolihan ne vähävaraisten perheiden puurorahat kähmii.
Tekikö ukoille striptease shown?
Kankaanpää, Lahti, Helsinki. Akselerationismiko vasu-terrorismia?
Sinä persuista pihalle potkittu skitsonatsi se jaksat Purraa stalkata somessa. Ja tuollaisia liikkuu irrallaan?!? 😱
Päätään aukoo, ay porukoille. Onko tarpeellista, onko fiksua, ministeritason ihmiselle. Typärää toimintaa sanoisin.
Heitti myös kuitin niille, joilta leikataan, kun ajoitti joulupukki shown juuri kun oltiin keskusteltu leikkauksista.
Joulupukin juhannusyö, joulupukki puree ja lyö.
Riikka-Pukki jakaa lahjoja vain rikkaille. Köyhille antaa vain ruoskaa ja häätölapun kouraan. Sellainen on sinimustapukki Riikka.
Julma-Riikka on samanlainen joulupukki kuin joulupukki on elokuvassa Rare Exports?
https://4.bp.blogspot.com/-3tDzd9muWyw/VnW26w7CmuI/AAAAAAAABhk/3nBculhp1uQ/s1600/pukki_vika2.jpg
https://muropaketti.com/elokuvat/elokuvauutiset/joulu-on-pelastettu-rare-exports-elokuvan-voi-nyt-katsoa-suomessa-suoratoistona-ihan-ilmaiseksi/
Mautonta hypetystä. Taitaa Purrallekkin kokkeli maistua.
Ikävää, ettei poliitikot nykypäivänä ota enää työtään vakavasti, vaan ovat kun markkinapellejä huumeissa.
Itse kyllä leikkausten jälkeen pitäisin matalampaa profiilia, kun tuo voitonmerkkiä joulupukkina näyttävä vajukkiääliö.
Miksi äänestätte näitä pellejä jotka ajavat vaan omia etujaan???
No niin th nukkumatin luo..reppana
Olisi jo korkea aika julkaista Riikan huumetestien tulokset. Myös hiuksista otetut.