Suomessa asuvat

Venäläiset ja Venäjällä asuvat suomalaiset suotta meille kitisette. Lähettäkää valitukset suoraan Kremlin pikku-ukolle! Annatte tuollaisen pätkän tuhota koko venäjän. Rajat pysyvät kiinni niin kauan kun venäjä lakkaa sabotoimasta naapuri maitaan.
8128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eihän ne uskalla, kun pitää allekirjoittaa uskollisuusvala Venäjälle.

Äänestä

Niinpä....mitä enempi tänne ramppaa porukkaa niin sitä pienemmät eläkkeet ja vuokratuet...sit ä enempi saatte tukea mitä vähempi tulee turvapaikan hakijoita ..

Äänestä
  • Miksipä täällä tukia kukaan kaipaisikaan. Erityisesti eläkeläiset on ehtineet järjestää asiat mieleisekseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Miksipä täällä tukia kukaan kaipaisikaan. Erityisesti eläkeläiset on ehtineet järjestää asiat mieleisekseen.

    Mikä se on tuo katkeruus eläkeläisiä.kohtaan? Eläkeläisiä on monenlaisia. Toiset rypevät rahassa ja toiset laskevat viimeisiä.senttejään että ostaisiko ruokaa vai lääkkeet. Nälkään nääntyneenä ei lääkkeitä tarvitse joten ostaa ruokaa.
    Nämä nykyiset eläkeläiset ovat tehneet työtä lapsesta lähtien toisin kuin nuo nykynuoret kadehtijat.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Miksipä täällä tukia kukaan kaipaisikaan. Erityisesti eläkeläiset on ehtineet järjestää asiat mieleisekseen.

    Eipä ole, esim suomen pienet eläkkeet ovat puolet ruotsin vastaavista eläkkeistä, eli vielä pitäisi 100%:lla nostaa.

    Äänestä

Kaikki epämukavuudet, joista venäläiset meillä ja muualla kärsivät, johtuu päivämäärästä 24.2.2022!
Kremlin äärimmäisen paha natsivanhus pani silloin alulle operaatio Barbaariryssän!

Äänestä

Se yksi uutisissa meuhkaava pitäisi lähettää heti takaisin Venäjälle, jos se Venäjä on niin hyvä ja oikeassa oleva valtio. Väitti että Ukrainan sota on Ukrainen aloittama.

Äänestä

Hakekaa suomen venäläiset kaksoiskansalaisuutta niin saatte asiat paljon paremmin ja myöhemmin kun suomalaistutte niin voitte luopua siitä venäjän kansalaisuudesta kokonaan. Olette ystäviämme ja tervetuloa kansaamme.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäläiset ja Venäjällä asuvat suomalaiset suotta meille kitisette. Lähettäkää valitukset suoraan Kremlin pikku-ukolle! Annatte tuollaisen pätkän tuhota koko venäjän. Rajat pysyvät kiinni niin kauan kun venäjä lakkaa sabotoimasta naapuri maitaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu