Myllymäki, kiitos

Olen lapsuuteni elänyt ja nauttinut elosta Myllymäellä. Itkin kun luin tuon IP jutun Myllymäen koulusta.
Miten kauniisti oli kerrottu pienen koulun isoista teoista pienille ihmisille.
Ottakaa tämä tiedoksi kun suunnittelette pienten ihmisten tulevaisuutta. Aina ei kannata mennnä raha edellä.
Nämä teot mitä teette näille pienille, on edessä tulevaisuudessa.
15708
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Jos Myllymäen koulu on kasvattanut nuo idioottiveljekset, niin on se melkoisen onnettomuuden Ähtärille järjestänyt.

Äänestä
  • Valittajaveljekset ovat Jumalan lahja Ähtärin päättäjille.....
    Ilman veljeksiä olisi eliitin kivijalat mennyttä....

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Valittajaveljekset ovat Jumalan lahja Ähtärin päättäjille.....
    Ilman veljeksiä olisi eliitin kivijalat mennyttä....

    Valittaja pelasti monen perheellisen elämän, kiittäkää valittajaa.

    Äänestä

Myllymäeltä on maailmalle lähtenyt ihan oikeita ihmisiä, kunnollisia veronmaksajia joten nuo pskakommentit vois jättää kirjoittamatta.
Myllymäkeläiset, olkaa ylpeitä omasta kylästänne.
Tuntuu, että ainoat järki-ihmiset asuu myllymäellä. Ainakin , jos päätöksentekoa seuraan. Lopputulokset kertovat missä mennään. Hyvä te.

Äänestä
  • Myllymäeltä ei siis ole poliittiseen "eliittiin" kiivenneitä valtuutettuja? Luulisi, että niin isosta väkimäärästä löytyisi joitakin sen verran fiksuja, jotka olisivat ihmisen asialla politiikan keinoin. Taitaa olla, että juuri se oikea henkilö on lähtenyt maailmalle ja kylän keulakuvaksi on nostettu Visionääri, joka kuvaakin hyvin jäännöserää. Parempi hänkin toki on, kuin jatkuvasti samaa asiaa jankuttava pölvästi, jolla toki on vahva kannattajajoukko Myllymäellä.

    Äänestä

On aika törkeää arvostella ihmisiä julkisesti Ilkan palstoilla.

Myllymäkiset ovat tyypillisiä peräkylän ihmisiä, kuvittelevat, että oma kylä on maailman napa. Ajavatkin kuin peräkyläläiset, matkalla keskustaan pitää ohittaa kaikki autot jotka ovat näköpiirissä.

Äänestä
  • Julkinen arvostelu ei ole sopivaa, oli se myönteistä tai ki

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Julkinen arvostelu ei ole sopivaa, oli se myönteistä tai ki

    Julkinen arvostelu ei ole sopivaa, oli se myönteistä tai kielteistä. Erityisen haitallista on on kehua joitakin nokkamiehia tai -naisia kun kysymys koko yhteisön saavutuksesta. Henkilön muistotilaisuus on sitt

    Äänestä

Hieno kirjoitus meidän kylästä.on kerrassaan erikoista ,kun jossakin onnistutaan tai joku onnistuu ,niin aina pitää kaivaa jotain paskaa esiin.on myös käsittämätöntä miksi täällä saa pilkata tiettyjä henkilöitä niin paljon.en millään ymmärrä mitä tästä jatkuvasta pahansuopaisuudesta ja haukkumisesta kukaan hyötyy..menkää nyt hyvät ihmiset peilineteen ja miettikää vähän.näinkö Sitä asiat saadaan paremmiksi .en kyllä usko.hyvää joulunodotusta kaikille toivottaa myllymäkeläinen.

Äänestä
  • reijon änkyrä täälä taas sekoilee....

    Äänestä

  • Kohta Mikon kampus nielaisee senkin hyvän..

    Äänestä

Ei myllymäellä muuta hyvää oo ku alavuren kyltti

Äänestä

Myllymäellä ja sen ympäristössä on aina kasvanut kovanaamoja kuten Mannerheimin ristinritari , onko muualla yhtään samanmoista ?

Äänestä
  • On..

    Äänestä

  • Me alavuudelaiset ymmärrämme. Jos Nisu ja Pikkumies osaisivat hommans, Ahterissa olisi paljon kouluikäixiä lapsia.....
    Ovat molemmat niin vastenmilisiä ettei kukaan itseään kunnioittava nainen rupea heidän kanssaan lasten tekoon.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olen lapsuuteni elänyt ja nauttinut elosta Myllymäellä. Itkin kun luin tuon IP jutun Myllymäen koulusta.
Miten kauniisti oli kerrottu pienen koulun isoista teoista pienille ihmisille.
Ottakaa tämä tiedoksi kun suunnittelette pienten ihmisten tulevaisuutta. Aina ei kannata mennnä raha edellä.
Nämä teot mitä teette näille pienille, on edessä tulevaisuudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu