Osaako Venäjä rauhanaikaa lainkaan?

Venäjä ei osaa elää sotimatta. Olisi mukava nähdä aika, kun Venäjä voisi elää sovussa naapureidensa kanssa. Onko liikaa toivottu? Tai kauanko tällaisen saavuttamiseen menee? Tuhat, vai kaksi tuhatta vuotta?
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

suomen poika tule hakemaan leipää

Äänestä

Vain viha ja sota pitää orjakansan yhtenäisenä ja nöyränä. Muutoin fiksuimmat saattaisivat jopa kyseenalaistaa korruptoituneen hallintoeliitin.

Äänestä

Teini, älä sekaannu aikuisten asioihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä ei osaa elää sotimatta. Olisi mukava nähdä aika, kun Venäjä voisi elää sovussa naapureidensa kanssa. Onko liikaa toivottu? Tai kauanko tällaisen saavuttamiseen menee? Tuhat, vai kaksi tuhatta vuotta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu