Onnistunut mesolankahoito

Anonyymi-ap

Yritän tuoda positiivisia kokemuksia, koska monesti mesolangoista lukee negatiivisia kokemuksia. Kävin ottamassa langat runsaat pari viikkoa sitten. Lääkärin mukaan tämä oli paras vaihtoehto roikkuviin suupieliin.

Itse toimenpide oli helppo ja tunsin kyllä lääkärin entuudestaan. Luotan häneen, koska ollut alalla pitkään.

Pari päivää hoitokohta oli kipeä. Ei juuri mustelmia. Lähin ystäväni sanoi, että näytän freesimmältä. Itse huomaan muiden piirteiden näkyvän paremmin, kuten poskipäät ja voimakas amorinkaari huulissa.

En kylläkään suosittelisi hoitoa, jos ikä alkaa olla lähemmäs 60 vuotta, koska lankojen kohottava voima ei todennäköisesti riitä. Itse olen 40 vuotias.

Sen verran taustani, niin olen kyllä sitkeää mallia ja parannun nopeasti. En voisi suositella hoitoa myöskään, jos kudostyyppi on sellainen, joka parantuu hitaasti.

Olen myös pohtinut näitä epäonnistuneita hoitoja. Todennäköisesti langat on silloin asennettu väärään kohtaan ihon pintakerrosta.

1

617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kävin kosmetologilla (sairaanhoitaja) laittamassa mesolankoja. Sinällään helppo toimenpide. Ei riittänyt freesaamaan kasvoja. Ehkä 50-vuotiaana pitää turvautua veitseen, jos haluaa hamsteriposket pienemmiksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      165
      2581
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2387
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1082
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      849
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      727
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      727
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      701
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      668
    Aihe