Rokotteista ja rokotehaitoista

Rokottamaton kertoo miten selvisi koronasta ilman haittoja.

Rokottautumisessa ei sinänsä ole mitään väärää. Meidän rokottamattomien mielestä ole väärin ottaa rokotteita jos siltä tuntuu. Me vain kerromme, että me emme rokotteista olisi mitään hyötyneet emmekä ole saaneet ainakaan rokotehaittoja koska niitä voi saada vain rokotteista.

Korona pandemia alkoi 4 vuotta sitten Kiinasta, eurooppa ajettiin median avulla paniikkiin 2020 keväällä. Olen melko varma, että olisin jo sairastunut mikäli koronaan voisi sairastua ilman rokotteita tai ilman niitä pitkiä "näyte" -tikkuja.
12237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vai että 'näyte'- tikkuja.

Rokotteista sai suojaa. tehohoidon tarve laski, kun rokotuskattuus lisääntyi. Virusrokotteet vaan on niin vaikeita, kun virukset tarvii sen isöntösolun ja mutatoi helposti.

Itse odotan rokotetta. Taas. Ei ole saatavilla meidän kulmilla.

Mutta mielissäni olen siitä, että ihmiset eivät sairastu eivätkä kuole tartuntatautiin. Oli sitten rokote tai pissamuki tai ihan vaan käsienpesuohjeet ja ruuhkan välttäminen. En syyllistä rokottamattomia. Vapaaehtoista tuo on.

Äänestä
  • Mihin ihmiskokeeseen osallistuit?
    Saitko lomakkeen, jossa kysyttiin suostumusta?

    Äänestä


  • Viime viikolla kuoli 134 koronaan (www.koronatilastot.fi) Thl:n mukaan.

    Äänestä

  • Popparit, reps😆

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Viime viikolla kuoli 134 koronaan (www.koronatilastot.fi) Thl:n mukaan.

    Laskutapa😉

    Äänestä

  • ihmisiä on johdettu harhaan näillä kokeellisilla injketioilla , niidne turvallisuudesta, ja että ne suojaisivat vakavalta taudilta. Siitä ei ole kukaan kyennyt esittämään tieteellistä näyttöä, pelkkää lupailua ja arvailua ja monimutkaisia sanakäänteitä ..."me emme tiedä" sanoi WHO edustaja Hanna Nohynek.
    Vakavaa tautia nimenomaan näyttää olevan injketion saaneilla, ja yleensäkin koronaa ja pitkällistä sairastelua.
    Olisi hyvä antaa oman immuniteetin toipua ja vahvistua jotta se jaksaisi taistella myös muita tauteja vastaan.
    Nyt on aikaansaatu ennennäkemätön ja outo rokotekierre. Missään muussa klassisissa rokotteissa ei ole tarve jatkuvasti ottaa niitä, riittää kerta 10 vuoteen.. se on rokote joka sisältää heikennenttyä patogeenia =taudinaiheuttajaa, nämä k injketiot eivät ole sellaisia. vaan toimivat uudenlaisella mrna teknologialla, jota ei moni asiantuntija edes suosittele käytettäväksi.

    Äänestä

Rokotevastaiset näyttää aktivoituneen taas, tuliko käsky kremlistä?

Äänestä
  • Mistä itket nyt, siitä, että rokotetun mielestä rokotteita saa ottaa vapaasti? Etkö halua ottaa rokotteita, ellei joku pakota ja uhkaile?

    Äänestä

  • ei rokotettujen motiivi on estää ihmisten sairastelu ja kuoleminen näihin geeniterapiainjektioihin. Suomessa ylikuolleisuus on 17%.
    Mitään tekemistä ei ole minkään tahon kanssa eikä saatavia mistään. Ainoa motiivi on inhmillinen. Tuo ei ole edes kovin omaperäistä, se on kansalle syötetty leimaamiskeino, jonka moni järkeväkin ihminen on nielaissut. Kun kanssakansalaiset koittaa pelastaa teidän terevyttänne , inhmillinen motiivi on ainoa. Olisikin hienoa jos joku maksaisi kansalaistoiminnasta meille kaikille jotka käyttäneet satoja tunteja ulkomaisten tiedejulkaisujen kääntämiseen ja suomentamiseen, jotta ihmiset saisi oikeellista tietoa eikä pelkästään Gates Foundation rahoittamien THL Mika Rämet ja Hanna Nohynek ja muiden suosittelua.
    Inhmillinen huoli, jos muilla ei sitä ole niin rokottamattomilla se on ja siksi me pilkastanne huolimatta kirjoitamme varoitamme ja kerromme. Koska ikävät tulokset näkyy räjähtäneissä sairauspoissaoloissa ja kuolintilastoissa.
    Moni on menettänyt läheisen äkisti rokotteen saamisen jälkeen. Moni saanut sydänoireita, korkeaa pulssia, hyytymiä. Nuoria kuolee äkillisiin sydänkohtauksiin.
    Ei ole tarkoitus pelotella, vaan herättää ihmiset siihen että injketiot ovat turhia hyödyttömiä ja jopa haitallisia. Jotta meillä olisi toimiva yhteiskunta ja verorahamme säästyisivät tälläiseltä. Jos joku ne kokee hyväksi toki voi ottaa niitä.

    Äänestä

En uskaltanut ottaa kokeellista rokotetta koska se valmistui niin nopeasti. Luotin omaan vastustuskykyyn.
Pandemia aikana oli yksi viikon jakso kuumetta, väsymystä ja tukalaa oloa, lievää hengitysvaikeutta. Kotihoito ja lepo.

Korona-Injketioita 0 kpl
Lääkäriinsoittoja 0 kpl
Neuvontapuhelimiin soittoja 0 kpl
Päivystyskäyntejä 0 kpl

Hoitoina:
Pellavansimenöljy
mustakuminaöljy
sinkki 40
d vitamiini 100mg
c vitamiini 500mgtai enemmän
echina force uute

Seuraus:
sairastetusta taudista luonnollinen vahva ja laaja immuniteetti , olen työkykyinen ja terve, tänä talvena pari aivastusta, ei nuhaakaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rokottamaton kertoo miten selvisi koronasta ilman haittoja.

Rokottautumisessa ei sinänsä ole mitään väärää. Meidän rokottamattomien mielestä ole väärin ottaa rokotteita jos siltä tuntuu. Me vain kerromme, että me emme rokotteista olisi mitään hyötyneet emmekä ole saaneet ainakaan rokotehaittoja koska niitä voi saada vain rokotteista.

Korona pandemia alkoi 4 vuotta sitten Kiinasta, eurooppa ajettiin median avulla paniikkiin 2020 keväällä. Olen melko varma, että olisin jo sairastunut mikäli koronaan voisi sairastua ilman rokotteita tai ilman niitä pitkiä "näyte" -tikkuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu