Sanna Marin valehtelee enemmän kuin Putin

Sanna Marin valehtelee enemmän kuin putin ja kumppanit. Sanoi TV uutisissa 2022 ettei hänen pääministerikaudellaan liitytä Natoon ja A Saarikko vieressä sanoi, että "ei gallupeilla Natoon liitytä". Nyt ei kumpikaan ole muistavinaan kuinka venäjämielisiä olivat.
Keski-ikäinen anorektikko-Marin kekkaloimaan rannoille bikinikuviin ja uskoo nyt olevansa suuri kaunotar. Hävettää hänen puolestaan. Onneksi ei Saarikko (vielä) ole ryhtynyt samaan.
5224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikki länsijohtajat valehtelee enemmän kuin putin.

Äänestä

Eihän Niinistökään eikä Marin puhunut mitään Natoon liittymisestä ennen Ukrainan sotaa, sehän muutti asetelmat päälaelleen jonka jokainen täysjärkinen ymmärtää!

Äänestä
  • Kokoomus puhui natoon menosta vuosikymmenet. Heille naurettiin siitä.
    Niinistö on kokoomuslainen.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kokoomus puhui natoon menosta vuosikymmenet. Heille naurettiin siitä.
    Niinistö on kokoomuslainen.

    Todellako, Niinistö oli Nato vastainen vuosikaudet:

    https://www.is.fi/politiikka/art-2000009633073.html

    ULKO- ja turvallisuuspolitiikan vaikuttajien Helsingin Sanomissa esittämä arvostelu presidentti Sauli Niinistöä kohtaan on ollut tiedossa eikä sinänsä ole tätä keskustelua seuraaville uusi asia, sanoo kansainvälisen politiikan professori Tuomas Forsberg Helsingin yliopistosta STT:lle.

    HS:n haastattelemien vaikuttajien mukaan Niinistön koettiin suhtautuneen kriittisesti Natoon ja Yhdysvaltoihin ja jarruttaneen suhteita ennen Suomen Nato-jäsenyyden hakemista. Nato-jäsenyyden varmistumisen jälkeen tehdyissä haastatteluissa vaikuttajat kertoivat Niinistön muun muassa suhtautuneen nihkeästi Yhdysvaltojen kanssa käytäviin sotaharjoituksiin.

    Äänestä

Sannan elämä ei ole helppoa tuli avioerokin, se on kova paikka.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sanna Marin valehtelee enemmän kuin putin ja kumppanit. Sanoi TV uutisissa 2022 ettei hänen pääministerikaudellaan liitytä Natoon ja A Saarikko vieressä sanoi, että "ei gallupeilla Natoon liitytä". Nyt ei kumpikaan ole muistavinaan kuinka venäjämielisiä olivat.
Keski-ikäinen anorektikko-Marin kekkaloimaan rannoille bikinikuviin ja uskoo nyt olevansa suuri kaunotar. Hävettää hänen puolestaan. Onneksi ei Saarikko (vielä) ole ryhtynyt samaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu