Palstan taso laskussa?

Mikäs ihme tätä ennen jopa silloin tällöin asiapainotteista palstaa vaivaa? Kun ottaa kymmenen uusinta aloitusta ja katsoo noita aiheita ja aloituksen tekijöiden sukupuolta, niin ei ihan heti feministipalstaksi uskoisi:

kesälomavihjeistä -mies
voiko nainen olla noin tyhmä -mies
miehet ovat älykkäämpiä kuin naiset -mies
kakaroiden kasvatus -mies
asuntolaina -mies
kelpaako ruma nainen - nainen
mitä tienaat ?
oulun pedofilli ?
raiskaus -?
profiili miehestä -mies
4365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

..taas joku arvostelukyvytön on palstan tasoa moittimassa, vaikka selvästikään mitään edellytyksiä sanoa yhtään mitään ei ole olemassa, mielestäni palstan taso on noussut kohisten aivan viime aikoina, joitakin yksittäisiä poikkeuksia lukuun ottamatta..

Äänestä

"profiili miehestä -mies"

Kappas =)

Äänestä

Uusimpana aloituksena:

Palstan taso laskussa? - ?

Tarkoitit kritiikilläsi hyvää, mutta itse asiassa et onnistu siinä, mihin pyrit. Pyrin kertomaan, miksi, ja toivon samalla, että suhtaudut sanomaani huumorilla. :)

On täysin mahdotonta kritisoida keskustelupalstalla sitä, että kirjoitukset eivät käsittele palstan teemaa, koska kritisoiva kirjoituskaan ei käsittele. Kritiikkisi ei ole feminismikeskustelua, vaan keskustelua feminismikeskustelusta, siis eräänlaista metakeskustelua. Edes metakeskustelulle omistetulla keskustelupalstalla ei voisi kritisoida metakeskustelun tasoa, koska silloin ei osallistuisi metakeskusteluun, vaan metametakeskusteluun. Suomeksi sanottuna, ei voi tulla kysymään muilta, eikö heillä ole parempaa sanottavaa, koska itselläkään ei ole. :)

Ainoa tapa nostaa tämän keskustelun tasoa on kirjoittaa tärkeistä feminismiä koskevista ilmiöistä avauksia ja kommentteja. Tiedän hyvin, että tämäkään viesti ei ole sellainen ja ei siis nosta tämän palstan tasoa. Aihetta käsittelemätön avaus saa vastauksekseen aihetta käsittelemättömiä kommentteja. Toki kannan tästä kirjoituksesta itse vastuun. :)

Äänestä

Vaan eipä noita ole pakko lukea, ei itsekään jaksa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin kesäaikaan kirjoitti:

Mikäs ihme tätä ennen jopa silloin tällöin asiapainotteista palstaa vaivaa? Kun ottaa kymmenen uusinta aloitusta ja katsoo noita aiheita ja aloituksen tekijöiden sukupuolta, niin ei ihan heti feministipalstaksi uskoisi:

kesälomavihjeistä -mies
voiko nainen olla noin tyhmä -mies
miehet ovat älykkäämpiä kuin naiset -mies
kakaroiden kasvatus -mies
asuntolaina -mies
kelpaako ruma nainen - nainen
mitä tienaat ?
oulun pedofilli ?
raiskaus -?
profiili miehestä -mies

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu