eikai sulla oo noussu kusi päähän? se yks hiihto oli hyvä muoniossa mutta nyt ihan surkeeta....kaikkihan sen tietää miksi sut valittiin...ukkos istuu ni korkeella pallilla et se käski pasasen ottaa sut tai tulee pasaselle kenkää...ja se fakta. ja koeta hyväksyä et sä oot jo liian vanha mc karkeloihin
riitta-liisa roponen
Anonyymi-ap
4143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kautensa aikana ei koskaan päässyt huipulle, jäi roikkumaan.
Jos jollakin suomalaishiiihtäjällä on noussut kusi päähän, niin se hiihtäjä on muuan Iivo.
Miljonääri on siskonsa. Kikkaili Ison verottoman apurahan ahneuttaan joka tarkoitettu vähempiosaisille. Näis se raha menee rahan luo ja vääryys kannattaa. Ministeriö munaton.
Ei kukaan sanonut itsekkäälle ahnehtijalle ettei tuommoista kieroilua urheilijoilta hyväksytä! Eikä ollut niinistöllä intressejä lakimuutosta tehdä kikkailun estämiseksi. Kalliiksi tuli siskonsa maalle mutta veli palkittiin vielä tontilla. Näin se raha kasaantuu yksille ja samoille kun yhtä sukua suositaan.
Miksi näitä hypetetään ja ihaillaan? Kun kaikki lopettasivat aivan kaiken huomion annon, loppuisi verottoman rahan jakokin väärinkäyttäjille (IL 30.6.2022)
Näköjään se keltainen aine on noussut Suomen naishiihtäjien päähän ihan yleisesti ottaen, sen verran kaameaa taapertamista on ollut. Älä ole ikärasisti! Suomen hiihtäjät ovat harjoitelleet liikaa rullasuksilla auringon paisteessa, kun eivät kestä enää pakkasta. Meidän urheilijoilla täytyy olla hyvät ilmat niin kesä-, kuin talviurheilussa, muuten tulokset ovat nollatasoa.