Tapa, jolla Krista Kiuru nyt koittaa asioita edistää. Ei kuulu eduskuntaan. Krista Kiuru ei nyt ymmärrä asemaansa eduskunnan vasemmalla laidalla oikein. Edellisessä eduskunnassa hänellä oli täysi vasuri hallituksen tuki, kun SOTE lakeja runnasi. Josta tuli täysi susi. Kansalaisilla ei ole kunnon terveyspalveluja. Nyt eduskunnassa on oikeisto enemmistö, ja oikeisto hallitus. Tämä ei nyt Kiurulle sovi, eikä halua ymmärtää. Vasuri kanta on liian voimakas.
Kiljuva kiuru
Anonyymi-ap
8187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mia Laiho ja Riikka Purra ovat eduskunnan valovoimaisimmat naiskansanedustajat .
Ovatkin ihania! 🌹❤️👍
Kiuru on niin rumakin.
Ehkä ei ymmärrä, että vasemmiston ja kepun vaihtoehdon lisäksi on olemassa toinenkin vaihtoehto ja se toinen on Suomen talous ja tulevaisuus huomioiden tällä hetkellä se ainoa oikea. Sossun on vaikea ymmärtää, että nykyhallitus ei tee näitä päätöksiä ilkeyttään, kuten sossut monet päätöksensä. Hänet voisi saada ymmärtämään asian helpommin, kun kertoisi, että hallitus on vaihtunut. Krista ei enää saa yksin määrätä soterahojen jakamisesta. Kristan pitää nyt kuunnella mitä toisilla on sanottavana.
Mikä tää räksyttäminen on näitä naisia kohtaa..Aina otetaan joku hampaisiin.
On näiden viestien aloittanut edes miettinyt loppuu asti.
Ihmetellään naisten alistamisen kun lukee juttuja niin eipä miehet kovin malli oppilaita ole. Viestit ym.. Ei viitsi edes kaikkea ottaa esille.
On vaan niin,että aika muuttuu...Ollaan uuden äärellä.
Naiset on parempia johtajia...eikös edellinen hallitus tuhonnut tätä esiin!
Suomi on kuilun partaalla.kansa itkee ja maksaa. Kiitos tytit,sannat...
Parempaa johtajuutta!
Ja sannun persus!