Oletteko löytäneet hyviä..MÄ OLEN nimittäin HÖRHÖ-kanavat TOP5
1. Aki Pirkkalainen
2.Kristuksen verellä lunastettu mies / Haluanpettäävaimoani
3.ANO TURTIAINEN
4.PETRI PAAVOLA
5.Toni Torppa..
MIKÄ on sinun HÖRHÖlistasi TOP5?
1. Aki Pirkkalainen
2.Kristuksen verellä lunastettu mies / Haluanpettäävaimoani
3.ANO TURTIAINEN
4.PETRI PAAVOLA
5.Toni Torppa..
MIKÄ on sinun HÖRHÖlistasi TOP5?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mauno Mattilan kanava on täysin saastunut harhaopeista.
Mattila, Paavola ja Torppa ovat suurimmat eksyttäjät Suomessa, mitä tiedän, jos puhutaan tubettajista.
EIPÄS!!!!!!!!! Vaan MAUNO MATTILA opettaa raamattua TÄSMÄLLEEN OIKEIN!!! siitä syystä että sillä kanavalla sanotaan SYNTI SYNNIKSI - alkavat monet niskuroida..
En lähde typerästi hyppäämään pilkkanaruilla. Tehköön sen sensieluiset ihmiset, joilla ei ole muuta tekemistä.
NT Wright pyyhkii kaikilla sessationisteilla pöytää:
https://uusitie.com/professori-joka-puhuu-kielilla-ja-uskoo-etta-koyhien-auttaminen-on-vastaus-sekularismin-haasteeseen/
Viimeisen päälle intohimoisena tutkijana Wright ei kuitenkaan ole jäänyt norsunluutorniin. Mies puhuu avoimesti niin henkilökohtaisista kamppailuistaan kuin rukouselämästään. Hänelle Jumala on ”Jumala, joka voi tehdä, mitä hän haluaa.” Hän voi tehdä ihmeitä, parantaa sairaan tai antaa profetian sanan.
– Olen itse käyttänyt kielilläpuhumisen lahjaa yksityisessä rukouksessa monen vuoden ajan. Meidän traditiossamme sellaisesta ei haluta pitää meteliä. Mutta en ole myöskään häpeissäni siitä enkä ujostele puhua siitä.
Wright kertoo saaneensa kielilläpuhumisen lahjan, kun hän oli valmistautumassa uuteen haastavaan papintehtävään ja hänen puolestaan rukoiltiin.
– En ollenkaan sano, että kielilläpuhuminen olisi merkki kristityn kasvusta tai siitä, että on hyvä kristitty. Mutta joillekin ihmisille joinain aikoina Jumala tekee epätavallisia asioita.