Suomesa ihminen tuhlaa elämästään suuren osan koska talvi mikään ei ole kivaa auto umpi jäässä asunnon lämmitys maksaa ja paljon pihalla ei voi olla mikään ei ole kivaa on pimeää synkkää nyt ymmärtää miksi porukkaa lähtee ulkomaille lämpöiseen
Nyt tajusin
Anonyymi-ap
6132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aja se auto lämpimään talliin niin ei jäädy, niin mäkin teen!
Minä pidän talvista hyvin paljon!!!!
Suomessa elämä menee hukkaan
Vaikka olen kymmenissä sukupolvissa suomalainen ja geenien olisi jo pitänyt sopeutua pohjoisen hyisiin oloihin, niin silti pitkä, kylmä talvi ottaa koville ihan joka vuosi. Ei nämä leveysasteen ole tarkoitettu ihmisen elää.
Oikeesti jos ajattelee hullua asua Suomessa pihalla jäätävää liukasta pimeää sormet jäässä varpaat jäässä ainoot huvit kotona tv "n katselu siinä se elämä lipuu ohitse ja jotkut Hullut haluaa tänne puoli väkisin siis itärajan turistit
Miten elämä säästyy siellä lämpöisessä?
Joka päivä samat rutiinit. Herääminen puolilta päivin krapulassa, aamupskn jälkeen biitsille polttamaan iho, illalla syömään samaan ravintolaan samaa ruokaa, loppuilta viinanjuontia vieraassa kulttuurissa vieraiden ihmisten ympäröimänä. Kun tulee vähänkin isompi pipi, ollaan vaatimassa itkuisena anpulanssilentoa kotosuomeen terveydenhuollon hyysättäväksi.
Nyyh.