Saako kunnon raappahousuja enää mistään?

Onneksi yhdet kelvolliset löydin komerosta ja niidenkin kanssa on ne ohuet kalsarit alla toisina.
4160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kukaan enää edes tiedä, mikä on raappahousut! Esi-isät niitä käytti metsätöissä ja kansakoulua käyvät pikkutytöt kulkivat raappahousuissa 7 kilometsin koulumatkaa kovassa pakkasessa.

Äänestä
  • Joo, mutta hame piti tytöillä olla siinä päällä, sillä tytöt eivät saaneet kulkea pitkissäkään housuissa edes pakkasella. Aina hame päälle!
    Naisasianaiset ei puuttuneet asiaan vielä 1950-1960-luvullakaan. Feministit ei housuista kiinnostuneet!

    Äänestä

Ovat hyvin tarpeelliset läskisoosin kanssa, joka pieraisulla tulee lusikallinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onneksi yhdet kelvolliset löydin komerosta ja niidenkin kanssa on ne ohuet kalsarit alla toisina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu