En jaksa tuota Linnan juhlien jatkojen Marzi Nyman Lenni-Kalle Taipale -komboa, en vaan jaksa. Vuodesta toiseen sama kaava. Nyman sijoitetaan vielä lavalla aina suoraan solistin taakse ja niin lähelle, että on joka kuvassa varmasti illistelemässä taustalla. Lenni-Kalle tietenkin paraatipaikalla myös. JA ottaa huomionsa kyllä. Ei malttanut olla pois vaikka linnassa vieraana. Miten on mahdollista, että huippusolisteja tulee koko ajan keulille, ei pysy edes perässä, mutta nämä kaksi on ja pysyy! Hyviä soittajia on aivan varmasti samalla tavalla, mutta kukaan ei pääse lavalle kun nämä ovat Ylen suojatyöpaikassa. Presidenttikin vaihtunut monta kertaa ja suuri osa kuollutkin jo välissä. Nämä ei lähde mihinkään. Ihan oikeasti Yle, nyt vaihtoon ja äkkiä! Ja juuri haastattelussakin! Kertoo olleensa tiloissa biisin aikana. Ja sitten se Finlandian vuosittainen kitaraulisutus. Yhteisöllisyys on sitä, että antaa muillekin mahdollisuuden ja tilaa. Tässä sitä ei ole, on muilta itsekkäästi kaapattu mahdollisuus. Yle: ei tarvitse pelätä vaihtaa näitä, pysyy se kasassa muillakin ja tulee uutta ilmettä ja botnea. Tämä on VÄSYNYTTÄ!
Linnan juhlien jatkot
Anonyymi-ap
17705
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kitaralurituksen lisäksi Vartiaisen kiekuntaa..
onk noi taipaleet- vappukaahari ja tää mestari-pimputtaja Vappu Taipaleen kakruja-?
Jenny on tullut Amerikasta takaisin tienaamaan. (Suomen idolimaasta).....
Kansanedustaja Joakim Vigelius esitteli Linnan juhlissa rakkaansa Andrea Bonettin.
Sehän se tärkein ja peppupekka lipoi huulia.
Yök !
Kyllästyttää citysnobien hipsterimuusikot. Pitää olla daidepiirien kylttyyriesiintyjiä.
Kuuntele tuubista Leningrad Cowboys & Puna- armeijan kuoro: Delilah.
Ajalta jolloin vielä kaulailtiin itänaapurin kanssa.
Solistina jore marjaranta tai sakari kuosmanen.
Oi aikoja ...
Live konsertti komeen kuuloista, neukkukuorossa äijiä riittää.
Ne oli hienoja aikoja.
Silloin tehtiin uusia juttuja hyvässä hengessä.
Pönöttävä puna-armeijan kuoro tuotiin maan tasalle ilman agressiota, huumorilla.
Mitä on saatu Amerikasta?
Tosikkomaista uhoa, sotaa, tappamista, Natoa.
Koko Eurooppa paskana.
Thänks vaan, paskajenkit!
Olipa hyvät artistit. Ikävä kyllä akustiikka ei toiminut. Laulujen sanoista oli lähes mahdotonta saada selvää.
Miten vitus nää jotku äijät on niin vitun moukkia? Jengi pystyy parempaan. Helvetti, "artisti" lopettaa.
Sama jatkuu näköjään tänäkin vuonna. Ja nyt on jo toinen urkuri lauteilla, mutta Lenni-Kalle pitänyt raahata etualalle pomppimaan ja toinen pomppii kitaransa kanssa perinteisesti lähes pääosassa. Televisio kiinni. Sama kuin Suomessa ei osaisi pelata kiekkoa kuin kaksi pelaajaa.
Jatkot oli ihan ok Anssi Umpikelan vanhan piisin olisi voinut jättää pois soittajat osaa asiansa Marzin soolo on hyvä jos ei miellytä voi vaihtaa kanavaa minä en vaihtanut
Anssikin oli virkeämpää kuin Marzi Lenni-Kalle tapetit taustalla. Juha Tapio itse juhlissa oli huono valinta presidentiltä. Oli kuin olisi kuunnellut Ylen Radio Suomea arkiviikolla.
Suomessa pyörivät aina ne tietyt "johdon" suosikit. Joka jumalan vuodesta toiseen viihteen pimiät, hintikat, ym.
Suomi ei uudistu koskaan, korruptoituneena maana.
Onko tää sitä nepotismia?????????
Serkkujen serkkuja????????
:)))))))))))))
Anteeksi mitä huippusolisteja sinä siellä jatkoilla näit?