Ja solmii tavanomaiset naapurisuhteet Venäjään. Naton uskottavuus on siinä vaiheessa mennyt ja siitä on eronnut muitakin maita kuin Suomi kuten Turkki. USA on pienentänyt roolinsa Natossa vähäpätöiseksi eikä EU keskinäisen riitelyn ja välistävetojen vuoksi pysty korvaamaan USA:a
Suomi eroaa Natosta v 2026-27
Anonyymi-ap
5187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mikään ei ole kiveenhakattua näissä monen valtion liitoissa. Voi kehittyä niin, että EU pysyy koossa ainoastaan jos se muuttuu pelkäksi tulliliitoksi.
Naton painoarvo voi laskea hyvinkin äkkiä, jos USA:n yleinen mielipide kääntyy Natoa vastaan. Ukrainan sodan pitkittyessä tämä kehitys on havaittavissa
Venäjän Tiltu kertoo taas syvimmistä haaveistaan?
” Suomi eroaa Natosta v 2026-27 Ja solmii tavanomaiset naapurisuhteet Venäjään. Naton uskottavuus on siinä vaiheessa mennyt ja siitä on eronnut muitakin maita kuin Suomi kuten Turkki. ”
Aivan tyhjä ja turha haave! Suomi ja Turkki eivät missään tapauksessa eroa Natosta vaikka Venäjä on tuohon mennessä romahtanut ja hajonnut osiin. Natoon on liittynyt siinä prosessissa lisää uusia maita!
”USA on pienentänyt roolinsa Natossa vähäpätöiseksi eikä EU keskinäisen riitelyn ja välistävetojen vuoksi pysty korvaamaan USA:a”
USA:n rooli on entinen ja vain suurentunut sen jälkeen, kun Venäjä katosi kuvasta!
Niin. Miten Suomi voisi syventää suhteitaan venäjään, jota ei enää tuolloin ole.
🤣🤣🤣
"Suomi eroaa Natosta v 2026-27"
Suomen kansa sanoi kevään vaaleissa Naton vastustajille ...Olet erotettu ...olet erotettu ...olet erotettu !
Vituttaahan se potkut saanutta töpeksijää