Suomalaiset ovat naiveja

Itärajalta tulee kymmeniä mamuja. Siitä nousee häly. Länsirajalta haaparannasta voi tulla satoja eikä kukaan ole kiinnostunut.
7132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Se on sitä natokiiman aikaa. Nykyisin ei pidä edes kusta idän suuntaan.

Äänestä

Lännestä voi lompsia ketkä tahtoo.

Äänestä

Kenenkään estämättä.

Äänestä

Länsirajan matut on EU:n järjestämiä.

Äänestä
  • RKP ja Kokoomus... rikkautta, väriä kaduille ja sitä työvoimaa.
    Laittavatko länsirajan kiinni vai onko ihmisoikeus hakea turvapaikkaa voimassa kun tulee kävellen toisesta turvallisesta länsimaasta ?

    Äänestä

  • Onko ne jotenkin parempia kun itärajalta tulevat.

    Äänestä

Bussilla tuodaan maahan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Itärajalta tulee kymmeniä mamuja. Siitä nousee häly. Länsirajalta haaparannasta voi tulla satoja eikä kukaan ole kiinnostunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu