Onko silminnäkijöitä?

Olin lasten kanssa tänään ostoksilla S-marketissa ja viivyin siellä n.20min ja kun tulin lasteni kanssa kaupasta niin järkytyin huomatessani että kuljettajan puoleinen kylki oli osittain syvillä lommoilla ja pitkillä naarmuilla. Mitään tietoa ei ollut edes jätetty että kehen ottaa yhteyttä ja auto on kuukauden vanha,pistää vihaksi!!
191531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Pyydä s- marketin valvontakameroiden kuvia(videoita) poliisin kanssa.

Äänestä
  • S - marketin kamerat säästösyistä vain kuoria, ei ne mitään kuvaa 🤣

    Äänestä

Poliisilla parempaakin tekemistä kuin jokaista pikku kolhua tutkia.

Äänestä

Olisiko joku t.y.n.k.ä.k.u.l.l.i. osunut ladallaan siihen halpaan autoosi?

Omassa 2019 mallisessa E-Mersussa on paksut pellit.

Äänestä
  • TÄMÄ ON KÄSITTÄMÄTÖNTÄ. Ostin uuden
    Nainen
    2019-01-13 17:13:00

    Siis ostin uuden E220 diesel mersun kesällä. KUn olen nainen, enkä osaa korjata autoani itse, Päätin satsata laatuun, jotta ei tarvitsisi kokoajan olla korjaamolla. Niimpä osti tämän mersun. Täytyy sanoa, että olen todella pettynyt. Niinkin kallis auto ja muka laadukas, KOKOAJAN vikoja.

    Äänestä

Ajelen jämäkällä Zetorilla, ei haittaa vaikka joku pikkusen osuu. Vahvaa tekoa.

Äänestä

No kolhittu auto ei ollu ainakaan itäkylästä.Nehän ei nississä käy.

Äänestä

Ei varmasti ole ollut uutta Mersua Lappajärvellä vuoden 1986 jälkeen.

Varma tieto.

Äänestä

Poliisi selvittelee asiaa.

Äänestä
  • Poliisit selvittelee päätään pikkujoulujen jälkeen.

    Äänestä

Syyllinen selvitetty,VAROKAA koppi viiattia jossa eriskummallinen maalaus!

Äänestä
  • Jaa se on se, joka jättää auton joskus keskelle suojatietä siinä kaupan pihassa, ajokortti olisi pitänyt ottaa pois jo aikoja sitten?

    Äänestä

Oletko aineissa?

Äänestä

Liittyykö tapaukseen Erkin ja Sepon vanha sininen Hiace jossa karjapuskuri ja rattivaihteet?

Äänestä
  • Ei oo rattivaihteita.

    Äänestä

Kyllä Sepon 1985-mallisesa Hiacessa on rattivaihteet.

Äänestä
  • Ei oo rattivaihteita!

    Äänestä

On.
Seppo vaihtoi vapuksi rattivaihteen nupin paikalle dildon ja vaaleanpunaiset vanteet.

Ole tarkempi siellä kylillä muiden tollejen kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olin lasten kanssa tänään ostoksilla S-marketissa ja viivyin siellä n.20min ja kun tulin lasteni kanssa kaupasta niin järkytyin huomatessani että kuljettajan puoleinen kylki oli osittain syvillä lommoilla ja pitkillä naarmuilla. Mitään tietoa ei ollut edes jätetty että kehen ottaa yhteyttä ja auto on kuukauden vanha,pistää vihaksi!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu