Lee Harvey Oswaldin Suomen-matka

Nuori mies saapuu Hotelli Tornin vastaanottoon Helsingissä 10. lokakuuta 1959.

https://yle.fi/a/74-20063195?origin=rss
8397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mikä oli Kekkosen osuus Kennedyn murhassa?

Äänestä

Valvontakomissio majaili
Tornissa! Tunsiko Lee
Zdanovin?

Äänestä

Oliko Lee Harvey kaksoisagentti???

Äänestä

Mikä oli motiivi murhata JFK?

Ensin esiintyy lehdessä murha-aseen kanssa. Lopuksi kieltää tappaneensa JFK. Jos motiivi ei ollutkaan julkisuudenhaku. Miten Oswaldin tappaja oli niin varma Oswaldin syyllisyydestä.

Äänestä

Oliko Lee Harvey= Jussi Halla-aho aikamatkalla?

Äänestä

Aika mielenkiintoista että Suomella oli sormensa pelissä myös JFK:n salamurhassa!

Äänestä
  • Kekkonen ehti moneen paikkaan.

    JFK oli pakko hiljentää jotta dikraattori sai jatkaa vielä yli vuosikymmenen.

    Äänestä

Häiritsevän paljon näitä pornolinkkejä täällä keskustelupaltalla. Onko kyseessä jokin suomi24 uusi sponsori? En tykkää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nuori mies saapuu Hotelli Tornin vastaanottoon Helsingissä 10. lokakuuta 1959.

https://yle.fi/a/74-20063195?origin=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu