Kuinka sellaiseen kirjaa voi luottaa

jonka kohdalla jokainen voi oman sivistystasonsa ja ÄO,sa mukaan päättää, mihin uskoo ja mihin ei. Ja nyt tietenkin tarkoitan korania ja raamatun uutta ja vanhaa testamenttia.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/c851934b-ae70-4163-899d-9d52cf076f86
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

80 % maailman kansasta on edelleen aivan ulapalla elämän synnyn suhteen joten olemme vasta aivan alkutaipaleella kohti sivistystä. Valitettavaa mutta totta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

jonka kohdalla jokainen voi oman sivistystasonsa ja ÄO,sa mukaan päättää, mihin uskoo ja mihin ei. Ja nyt tietenkin tarkoitan korania ja raamatun uutta ja vanhaa testamenttia.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/c851934b-ae70-4163-899d-9d52cf076f86

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu