Päinvastoin kuin vauhkoontuneet väittävät on Kiovan natsien tappio sodassa alku Euroopan olojen normalisoitumiselle. Suomelle se merkitsee tiettyä ulko- ja turvallisuuspoliittista krapulaa mutta samalla hurmahenkisten sotahullujen ajolähtöä ja reaalipilitiikan paluuta. Tiettyjen demagogien päät putoavat eli he menettävät asemansa. Mediakentön sisällä alkaa likapyykinpesu. Kumihanskojakin tarvitaan.
Mitä Kiovan natsien tappio merkitsisi EU:lle ja Suomelle?
Anonyymi-ap
28193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ukraina hoitakoon oman soppansa.
UKRAINA WAR TODAY YOUTUBE
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18155100s
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ainut sotahullu on Putin joka hyökkäilee naapurimaihin ilman mitään syytä!
Syy on se, että venäjä haluaa lisää alueita itsellensä. Suomikin joutui sodan jälkeen luovuttamaan maa-alueita venäjälle.
Taloustutkija professori Michael Hudson totesi vuosi sitten että "tulee olemaan hyvin tuskallista olla eurooppalainen 2020-luvulla".
Maailma muuttuu monenkeskiseksi.
Pääasia on että Putin häviää.
Vaan kun Putin voittaa ja sekös natsinaperoita ottaa päähän. 🤣
PUTEN IMPERIUMIN KASVU ON NYT SITTEN LOPPU JA NE ON MENOSSA KIVIKAUDELLE JA EIHÄN NE EDES OLE EUROOPALAISIA JA KUULU EUROOPPAAN VAAN PUTEN LÄTTIIN..NÖF NÖF NÖF NÖF
Vain täysin hörähtäneet näkevat natseja joka puolella ja ihan jatkuvasti.
Persujen joutuminen historian roskatynnöriin onkin hyvin miellyttävä seuraus.
Joka aikakautena on omat omituiset vitsauksensa - pesukarhunatsit oli sellainen
Juuri näin hehän ovatkin venäläisistä ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan
Mitä Suomen tappio sodassa 1944 merkitsi? Suunnan muutosta. Suur-Suomi hörhöily koki nolon lopun.
Rajan toisella puolella on Puten lätti ja mongolien sekajätteen jälkeläisiä
PUUTTIN VOITTAA, UKRAINAN NATSIT JÄI TAPPIOLLE. SEURAAVA SOTA ONKIN SUOMESSA USAN NATO HULLUJEN TOIMESTA.
Haha ..mitens sinne mongolien sekajätteen joukkoon kuuluu..Eurooppaan ette kuulu ja edes ole Euroopalaisia vaan sekajätettä Puten lätissä
Mihin niitä kumihanskoja tarvitaan?
Ne siellä Puten lätissä käyttää kumihanskat ominkäsin onneen Puten kuvaa runkaten
UKRAINA WAR YOUTUBE
Mielenkiinnolla odotan sodan jälkesiä lööppejä. Itku tulee monelle toimittajalle.
PUTEN VESIPÄÄ PAISUU JA SEN TAKIA ETTÄ SILLÄ ON KUPPA SIXI PÄÄ ON PAISUNUT JA SEN KYLLÄ HUOMAA
Kyllä sotaveteraanit kääntyisi haudoissaan jos näkisi millaisia maanpettureita Venäjän nuoleskelijoita Suomessa nykyään on.
Kuka sellainen venäjämielinen on? Aniharvassa ovat takuulla moiset hyypiöt.
Lavrov sanoi siinä kokouksessa, jossa Valtonen ei kätellyt, että Moldova seuraa Ukrainan tietä.
Ei se sodanuhka muuta kuin kasvaa. Eikä me sitä olla lietsomassa. Ei mihinkään hyökätä, mutta puolustaaa täytyy viattomia ihmisiä!
Länsi raha halusi businesta ja lebensraumia idästä. - saatiin etupiiri-sota venäjä-us.
Ukrainan natseja hyödynnettiin ajamaan lännen rahan lebensraum ideaa..
Nyt tulee liian kalliiksi jo,
niin raha irtautuu kuin aiemmin vietnamista ja afganistanista.....
Mitä väliä sillä, mitä ukrainalaiset tekevät omassa maassaan?! Ei se venäjälle kuulu mitenkään. Naapurivaltio saa tehdä mitä tahansa, kun ei vain miehitä tai sodi toisen valtion kanssa, tai uhkaa toista valtiota millään tavalla.
Putinin propagandaa tällä sivulla tuhti annos, sotarikollisista on jo tehty voittajia. Mihin lienee järki jolkotellut?