Miksi Helsinki arkailee Hartwall areenan kanssa?

Onhan venäjäkin ryöstänyt suomalaisten Firmoja niin miksei voida toimia samoin?

Pakkokunastus sodan takia, halli tarvitaan omaan käyttöön, mitä pelätään?
4142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oligarkin kostoa ne pelkää.

Äänestä

Kas, kun Suomi ei ole Venäjä.

Äänestä

Ne suojelee oligarkkien omaisuutta, mutta mitä ne oligarkit hallilla tekee kun eivät voi enää ikinä toimia suomessa. Halli käyttöön.

Äänestä

Suomelta puuttuu röyhkeyttä, mitään ei uskalleta tehdä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onhan venäjäkin ryöstänyt suomalaisten Firmoja niin miksei voida toimia samoin?

Pakkokunastus sodan takia, halli tarvitaan omaan käyttöön, mitä pelätään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu