Venäjän media ilakoi itärajan avautumisella

Helsingin rautaesirippu ei kestänyt kuukauttakaan. Eiköhän nyt olisi jo syytä lopettaa tuo Venäjän ilakointi heti alkuunsa pistämällä raja lopullisesti kiinni.
12165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ottaako Suomen hallitus tämän ilakointi haasteen nöyristellen vastaan.

Äänestä

Antaa venäläisten tietämättömien tavisten ilakoida vaan. Ne eivåt ola asioista yleensä kovin hyvin perillä.

Venäjän ökyrikasta rahaväkea haittaa oikeasti se, että Suomen kautta ei pääse enää lentämään muualle Eurooppaan.

Tämä porukka haluaa että rajaliikenne palautuu syyskuun tilanteeseen takaisin. Tämän porukan toivomisilla on painoarvoa Venäjällä.

Äänestä
  • Venäjän media on täysin Kremlin ohjauksessa joka tarkoittaa, että Venäjän valtion johto ilakoi itärajan avautumisella.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Venäjän media on täysin Kremlin ohjauksessa joka tarkoittaa, että Venäjän valtion johto ilakoi itärajan avautumisella.

    Noh, kohta se menee taas kiinni kun Kremlin juoppoäijät pistävät taas ihmiskauppasetit vetämään tyhmyyttään. Sitten rajat ovat lopullisesti kiinni ja putinazeja vituttaa niin ettei sanotuksi saa.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Noh, kohta se menee taas kiinni kun Kremlin juoppoäijät pistävät taas ihmiskauppasetit vetämään tyhmyyttään. Sitten rajat ovat lopullisesti kiinni ja putinazeja vituttaa niin ettei sanotuksi saa.

    Tuo ilakointi on kun lyönti vasten hallituksen kasvoja.

    Äänestä

Jotkut pääsevät käymään Suomessa, vaikka matkailua onkin rajoitettu. Ihan hyvä niinkin.
Suomalaiset pääsevät Venäjällä käymään ilman rajoituksia, paitsi täytyy ottaa autoon venäläinen vakuutus. Pitää noudattaa viisumin tarkoitusta.
Oikein hyvä, että raja aukeaa jälleen. Suljettu raja-asema on hyödytön.

Äänestä
  • Kyllä tuo on ihan selvää pilkantekoa Suomen hallituksen päätöksen teoista.

    Äänestä

  • Mitä helkutin asiaa suomalaisilla, on Venäjälle.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kyllä tuo on ihan selvää pilkantekoa Suomen hallituksen päätöksen teoista.

    Pilkantekoa? Eihän tuo ole lainkaan sitä. Eihän raja-asemia ole suljettu matkailun takia.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Mitä helkutin asiaa suomalaisilla, on Venäjälle.

    Käyvät Venäjän puolella töissä, sukuloimassa, ostoksilla tai ihan muuten vaan.

    Äänestä

ilo voi loppua lyhyeen

Äänestä
  • No loppupeleissä on kyse Suomen hallituksen uskottavuudesta ja nopeiden päätösten
    tekokyvystä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Helsingin rautaesirippu ei kestänyt kuukauttakaan. Eiköhän nyt olisi jo syytä lopettaa tuo Venäjän ilakointi heti alkuunsa pistämällä raja lopullisesti kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu