Jotka availevat ja sulkevat rajaa paniikissa.
Kremlissä naureskellaan persuille
Anonyymi-ap
23231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Gay MGubta taas avasi ketjunsa anonyymina.
Moktar.Gubta
2019-08-22 16:31:42
"On mielenkiintoista seurata Ruotsia..."
Niin on.
Seuraan yhteismitallia tunnuslukuja, kuten BKT per capita, työllisyysaste, veroaste, keskipalkka. jne.
Järkevä ihminen ei voi kuin päätyä yhteen johtopäätökseen: Voi, kumpa Suomikin islamisoituisi ja pian. ;)
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15959594/olen-ollut-havaitsevinani-lievaa-maahanmuuttomyonteisyytta#comment-98730253
raja on auki-
...
mutta jos tulee muutama kymmenen pakolaista, laitetaan Suomen valtakunnan rajat kiinni...
noin kätevästi homma toimiii persunatsi-landiassa?
Joo meillä on nyt teidän venäisten ym tulo kielto tänne.. jo EUN jätelait kieltää jätteiden pääsy maahamme ja Eun alueelle...haju rako nääs..Boikotin takia teillä ku on saippuat loppu niin haiseete ku..venäläinen aina tekee ilman länsi saippua ja hygienia artikkelija.. ja nythän teillä ku ei edes oo wc pyttyjä ja pesukoneita ja WC paperia...jo jätelait kieltää paskan ja tautien leviämisen tänne...jo nyt oppisitte edes prsytymään
niin, mikä olisi toinen vaihto-ehto? ja kuka maksaa huvin, eivät vihreät ainakaan kun hekin ovat Kelan kirjoilla?
"Perseaukisen ulinaa"!!!
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18162540s
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Niinhän nuo naljailivat.
Aika koomista puliveivaamista se onkin.
Kremlin tiedottaja kertoo yksityiskohtia.🙉
Raja ei olisi ollut lainkaan kiinni jos meillä olisi punavihreä sosialistihallitus. Sehän Putinia vasta nauruttaisi.
Voi harmi kun nyt eivät pääse nuo kaksoiskansalaiset juhlimaan pakkasukkoaan.
Venäläiset ovat mongolien sekajätteen tulosta vuosisatojen ajan kuluessa sekaantunutta sekajätettä ja sen takia niitä edes Euroopalainen halua edes nähdä ja kuulla...hajurako nääs pitää pitää niihin
Kissa ja hiiri leikkiä, Suomen täytyy erota euro natosta!!🐣
Oikeasti Kremlissä vasta naureskeltiin että Suomen rautaesirippu ei kestänyt kuin kaksi viikkoa. Nyt ei nauratakaan kun se kestääkin ainakin seuraavan kuukauden, johon sisältyy sekä joulu että uusivuosi, jolloin on yleensä matkusteltu paljon. Putinille ei heru pisteitä niiltä venäläisiltä joille rajan auki oleminen olisi tärkeää.
Nyt vielä ero EU:sta voimaan, niin alkaa näyttämään hyvältä kuten Norjassa. Nato ja oma valuutta riittää, ja puhdasgeeninen kansa.
Persuille kiitokset jämäkästä toiminnasta.
Tuskin vihervasemmisto olisi pystynyt noin nopeaan toimintaan.
Ketä kiinnostaa. Naurakoon, ei ne kauan naura, ilta jo myöhäinen eiköhän ne ole kaikki jo sammuneet.
Putini pilasi monen Venäläisen Joulun ja Uudenvuoden jääräpäisyydellään. Raja pysyy kiini ainakin kuukauden, hyvä,hyvä.
> Kremlissä naureskellaan persuille
> Jotka availevat ja sulkevat rajaa paniikissa.
Oikeasti ne ovat varsin ilotonta väkeä Moskovassa. Ei niitä naurata oikein mikään asia, ilonaiheita ei ole Venäjällä mistään asiasta.
Vanjat saavat itärajan puomin molemmilla puolilla odotella 15.1.2024 saakka.
Jos venäjänkieliset perheet tästä asiasta löytävät itselleen jotakin hupia, niin hieno juttu heille.
Kukaan siellä ei naura. Ja aloittajankin väkinäinen nauru hiipuu itkuntyrskähdyksiksi hirvittävän vitutuksen takia, joka tulee aina kun hän havahtuu siihen että hallitus on vaihtunut ja se nappaa hänen loisimisrahoistaan osan pois. Eikä auta vaikka kuinka pilkkaisi hallitusta tällä palstalla, se on kuin taistelisi hernepyssyllä panssarivaunua vastaan. Mutta eihän herneaivo muutakaan osaa.
Totta helkutissa Kremlin natsit nauravat kaikille ilkitöilleen Ukrainassa, miksei sitten Suomessakin?
Vihervasemmisto näytti kykynsä, tämä pidemmälle rahkeet eivät riittäneet, siksi ovat nyt Oppositiossa, se on sääli.
Se tarkoittaa epävarmuuttaa ja heikkoa johtajuutta.