Opiskelijat innostuvat opiskelemaan
Opintotuki leikataan kaljan juonti loppuu
Anonyymi-ap
9195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
On myöskin mahdollista tehdä toisin ja lopettaa juominen.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18163100u
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Opiskelija lopeta valmisruokien syöminen.
Hallituksessa hautaan että opiskelijat ottavat opiskelun vakavasti ja jäävät kotiin kun ei ole varaa lähteä kuluttamaan
Hyvä opetusta mitä on olla ilman kakkea motivoi motivoi
Vanhemmilla ei ole varaa ostaa lapsille Joulua. Mikä tekee näistä vanhemmista huonompia? Eivät välitä eivätkä halua tehdä työtä lasten Joulun takia
Loppuu myös jatkuva ravintoloissa juokseminen.
Ei kaljan juonti lopu. Hallitushan kuunteli persuja ja laski kaljan hintaa. Persujen riveistähän on ihan eduskuntatasolta nimenomaan kehotettu opiskelijoita juomaan enemmän.
Teemu Keskisarja, PS:
"Tilastojen mukaan opiskelijoiden päihteiden käyttö on vähentynyt. Olen siitä erittäin huolissani. Akateemiset ilot ja surut kannattaisi huuhdella alkoholilla, kuten kaikki aiemmatkin polvet ovat tehneet. Mielenterveysongelmien lisääntyminen johtuu kuivasta kyhjöttämisestä ja somen epäsosiaalisesta keinoelämästä. Mikään raha tai ammattiapu ei valitettavasti pelasta nuorisoamme tältä vitsaukselta."
https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/c45d4490-dced-4496-bec5-7648710ede7c