Sauli Niinistö tyrmää ehdotetun Ukraina-ratkaisun: ”Sitten on kolmas maailmansota”
Sauli Niinistön vintillä on luteita
Anonyymi-ap
23307
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Jää Stupidon ongelmaksi.
Ei länsi (eurooppa) kykene neuvottelemaan Venäjän kanssa. sauli ja muut euroopan "johtajat" on peppu kipeitä kun Venäjä ei murtunutkaan.
Putin neuvottelee usan kanssa kun aika tulee.
Suomessa ei ole osaavaa pressaehdokasta neuvottelemaan rauhasta.
Globalisteille se on mahdoton tehtävä.
Paavo Väyrysen kokemukseen luottaisin.
Sauli järkyttynyt kun Ukrainaa neuvotaan antautumaan.
Tollot näyttävät aina unohtavan, että vain Ukrainalla on valtuudet neuvotella itseään eli Ukrainan suvereniteettiä koskevista asioista, ei millään muilla mailla.
Zelenskyllä on enää 25 miljoonaa ihmistä alamaisia. 20 miljoonaa menetetty matalan syntyvyyden, joukkopaon ja menetettyjen alueiden myötä.
Onko Ukrainan laboratoriot unohdettu lännessä?
Niinistö tarvitsee sydämentahdistimen.
Niinistön vuosina Suomen ksnsallisvarallisuutta on myyty halvalla ulkomaalaisille yrityksille. Saulin Suomi on torppariyhteiskunta.
Niinistön ja Kokoomuksen suuri tehtävä suoritettu. Suomen tuotantotalous myyty kiimaisille ulkolaisille sijoittajille.
Soolo sauli on perseestä.
Semmonen sakemannien&imperialistin juoksupoika vain.
Ryti 2.
Isot laivat kääntyvät hitaasti, mutta lännen koalitiossa on sallittua vain yhdenlainen puhe, joten sen kääntyminen on lähes mahdotonta.
Se vaatisi todellisuuden tunnustamista.
Niinistö on Suomen Kaarle XII.
Pultavaa odotellessa. Ei ole purtavaa.
Täyspäiset ymmärtävät Niinistön olevan oikeassa.
Ryti sai kuritushuonetta mutta Saulin kohtalona on nähdä lännen hegemonian romahdus.
Ööö, asylum.
Ööö, sieltä on porukkaa tulossa rajan yli Suomeen.
Ööö, aaltoliikettä.
Ööö, sieltä mennään yli mistä aita on matalin.
Ööö, Sale vaan.
Mielenkiintoista ja kiinnostavaa kuunnella Niinistön aikaansaannoksista, kun hän on jättänyt tehtävänsä.
Nyt kaikki ovat vielä suut supussa.
Niinistön sana painaa yhtä vähän maailmalla kuin yhden saivarin pieru.
Onkohan kämppä jo valmiina Floridassa?
Niinistö on ollut törkeä pienituloisten kiduttaja aina. Juuri tuollaisia Bilderbergin hännystelijöitä USA nostaa valtaan. Kaikkea muuta kuin "kansanmies".
Niinistön pelasti pinteestä se että pääsi eläkkeelle. Risto Ryti joutui kuritushuoneeseen kun löi vetoa väärän hevosen puolesta.
Sauli pääsee turvaan eläkkeelle. Jenni pesee vaipat.