Aurat alahan

Minen ymmärrä minkä tähären jokkun raktorit ajaa kylän läpi aura ylähällä, kun se aura pitää olla alahalla notta lumet tuloo auratuksi. Ei jesus viäkhön, tuallaaset pitääs ottaa puhutteluhun. On kyllä rumaa ja itsekästä ajaa raktorilla aura ylähällä läpi kylän, kun samalla vois aurata.

AURAT ALAHA JA SASSIHIN.!
18492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Minä ajelen kylää ympäri ilman minkäänlaista työkonetta ihan vain huvikseni.

Äänestä

Fiskarsin nelisiipinen on paras auroolla, kyllä kiivu kääntyy komiasti kauppakarullakin.

Äänestä

Kuin hölmölässä ja kepulandiasssa. Kepu pettää aina!

Äänestä

Ne teköö tuntia kauha ja aura ylhäällä rahaa tuloon eikä värkit kulu

Äänestä
  • Tämä yks auraaja ainakin tekee tunteja ja paljon kukaan ei kunnalla seuraa tämän miehen touhuja kun se tuolla touhuaa muita auraaja ei kyllä näy missään 🤭😂

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tämä yks auraaja ainakin tekee tunteja ja paljon kukaan ei kunnalla seuraa tämän miehen touhuja kun se tuolla touhuaa muita auraaja ei kyllä näy missään 🤭😂

    Kyllä työnjohdon pitäis paremmin seurata niitten tekemisiä

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kyllä työnjohdon pitäis paremmin seurata niitten tekemisiä

    Niinpä mut jos on osannut nuolaista oikeaa pomoa 🤭

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Niinpä mut jos on osannut nuolaista oikeaa pomoa 🤭

    Kyllä sillä niitä nuolijoita piisaa osaksi jopa kahares ja kolomes poloves

    Äänestä

Kuka sitä ny jaksaa aurata, siittä kun maksetahankin nii vähä. Hä mitä hä

Äänestä

Ei saa aurata jos ei oo käyny aurauskurssia.Rattorilla saa kyllä ajella ensivuoden kurssilla joka tapahtuu kesäkuussa auran saa laskea alas joten auraus tapahtuu kesällä.Se on moro vaan kesään asti.Terveisin aurauskurssilainen.

Äänestä
  • Se onkin päättäjien pahimpia törmäyksiä kun vaaditaan kaiken maailman pisteetä niillä ei oo mitään merkitystä työnteon kans

    Äänestä

Mutta tuloopa palio laskutettavia kilometriä :D
Eikä kulu aura :D

Äänestä

Aurat on taottava aseiksi.

Äänestä

Aurat alaha, kaikki kenellä sellaanen on. Kyllä näim om jämptih.

Äänestä

Kurkiaurat vois ampua alaha.

Äänestä

Ei ihmekään kun ootta lapualla

Äänestä

Tootta pölöhöjä kaikin :D

Äänestä

Voi älykääpiö, ja sinun ajatuksia !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minen ymmärrä minkä tähären jokkun raktorit ajaa kylän läpi aura ylähällä, kun se aura pitää olla alahalla notta lumet tuloo auratuksi. Ei jesus viäkhön, tuallaaset pitääs ottaa puhutteluhun. On kyllä rumaa ja itsekästä ajaa raktorilla aura ylähällä läpi kylän, kun samalla vois aurata.

AURAT ALAHA JA SASSIHIN.!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu